139QMB problem z ladowaniem i zamulanie na wyzszych obrotach

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis 139QMB problem z ladowaniem i zamulanie na wyzszych obrotach

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Jam Jam 5 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #184339 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Jam
    Jam
    Użytkownik

Ok wiec tak skuterek mial problem z ladowaniem akumulatora.
    Wyczyscilem magneto i na wolnych obrotach daje 7V a na wysokich obrotach dochodzil do 10.
    Przy okazji musialem zmienic puszke filtra powietrza wraz z filtrem, wymienilem regulator napiecia i nic sie nie zmienilo.
    Skuter z braku czasu stal chyba dwa tygodnie nie ruszany i dzisiaj sie znow za niego wzialem.
    Oczywiscie kilka razy musialem go kopac bpo paliwo wyschlo i bylo widac ze w filtrach nei ma ani kropelki.
    W koncu odpalil ale cos go dusi gdy przekrece manetke o wiecej niz polowe a po przegazowywaniu i puszczeniu manetki potrafi zgasnac.
    Rozregulowal sie gaznik czy o co chodzi i jak to ewentualnie ustawic?
    Nowy filtr powietrza teoretycznie nie powinien miec wplywu bo dwa tygodnie temu przy wymianie regulatora juz byl i bylo ok.
    Testy przeprowadzalem na postoju bo skuter jest caly porozbierany ale podejzeam ze przy takim zamulaniu nie podjechal by nawet pod wyjazd z garazu.

Co jeszcze moze byc nie tak z ladowaniem. Moze byc ze uzwojenie magneta pada i czas na nowe (to ma przejechane 7500km i jeden z plastikow na koncu jednego z ramion jest pekniety) czy to w ogole sie nie psuje i przyczyna lezy gdzie indziej?

#184340 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tak, masz strator do wymiany albo kostki elektryczne do sprawdzenia

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #184342 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Jam
    Jam
    Użytkownik

nie da sie starego statora jeszcze odratowac?
    co z tym zamulaniem? regulacja gaznika (ale czemu skoro wczensiej bylo ok?) czy to jakis plywak w gazniku sie zawiesil przez to ze paliwo w nim wyschlo?

#184400 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Jam
    Jam
    Użytkownik

ok niewazne z tym statorem
    mam troche nietypowy (sporo kabli) ale jesli znajde taki to kupie i zobaczymy

Co z ta nagla zamula? jakis paproch do gaznika sie dostal czy sie rozregulowal czy co to moze byc?
    jakies pomysly? czy po prostu rozebrac go na kawalki, przeczyscic i zobaczyc czy cos moze innego?

#184419 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

masz 139QMB wiec i strator masz typowy.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #184432 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Jam
    Jam
    Użytkownik

Wlasnie moj sie rozni w stosunku tych z allegro opisywanych jako do 139qmb. Mam 3 piny we wtyczce i dwa osobne a wszystkie allegrowe maja po dwa piny we wtyczce i dwa osobne choc wtyczna taka jak moja czyli na trzy przewody ale jedno okienko jest w nich puste.. Roznica jest tez oczywiscie w ilosci przewodow wychodzacych ze statora. Ja mam jeden wicej niz w tych allegrowych. Liczba ramion taka sama a roznica w przewodach. Dziwne ale tak mam u siebie.

#184441 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Mi chodziło o to że skoro masz 139QMB to tak czy inaczej jest tam jakiś masowo wystepujący strator. Być może nie taki co go na ogół montowali w skuterach tylko może w quadach ale tak czy siak nie powinno tam być wynalazka.

http://allegro.pl/pradnica-uzwojenie-7-cewek-5-przewodow-kingway-2t-i5095681973.html

#184443 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Bo masz mase na kablu w kostce wystarczy kabel od silnika w do miejsce podłączyć i gra.

#184448 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Jam
    Jam
    Użytkownik

Wombat. Mi tez nie chodzilo o to ze to jakas jedyna sztuka na swiecie ale skoro na calym allegro nie ma to jest to chyba dosc dziwne zwazywszy na to ze wszystkie te skutery teoretycznie powinny byc takie same i zrobione z tych samych czesci..
    Widzialem ta aukcje ale ten ma inna wtyczke i jest na jakims mocowaniu a u mnie tego nie bylo. Do tego jest napisane ze do 2t. Wiem ze to nie robi roznicy pradowi i ze sie nie obrazi nawet jak sie do silnika ropy naleje ale jest to kilka roznic w stosunku do mojego 😉

Paci. Czyli teoretycznie moge nawet nic nie podlaczac tam? Czy ta masa jest konieczna? Jakas masa na pewno gdzies jest do silnika podlaczona.

#184466 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
Odpowiedz do: 139QMB problem z ladowaniem i zamulanie na wyzszych obrotach
Informacje o Tobie: