125cc - części zamienne

W moim Barton Hyper mam najechane 800km, problem pojawił się z łańcuchem, chcąc go naciągnąć zauważyłem że jest nierównomiernie rozciągnięty(wiem że to chińskie), w najciaśniejszym miejscu jest idealnie naciągniety zaś w innym luzu mam prawie 30mm, gdzie producent podaje że powinien byc do 25mm.
W serwisie “mechanik” powiedział mi że tak to już jest z chińczykami i może wymienić mi napęd na chiński ale też sie tak z nim stanie bo to chińskie, a markowego napędu do tego Bartona nie kupie. Czy faktycznie jest taki problem z czesciami do tych chinskich 125?

a nasi “etatowi” internetowi zachwalacze bartona jak widac siedzą ciuchutko w takich tematach…

A jak to z tymi częściami może być?

dokładnie tak jak już to zaobserwowałeś

Szanowny Panie Wombat, od pewnego czasu piszę tutaj różne tematy aby czegoś się dowiedzieć… ale bezskutecznie.
Niestety nie jest Pan osobą pomocną, odpowiedzi w tematach moich i innych osób niewiele wnoszą do zadawanych pytań, są wymijające albo zadawaniem kolejnego pytania. Osoby z małym doświadczeniem motoryzycyjnym liczą na jakąkolwiek wskazówkę pytając tutaj na forum, niestety często nie mają odpowiedzi a jedynie “niektóre” osoby nabijają sobie posty zbędnymi wypowiedziami.
Niestety czas zmienić forum, a liczyłem na pomoc.

bardzo mi przykro że dowiadujsz sie tu rzeczy które ci sie nie podobają wiec ich jakby nie uznajesz. Tysiąc razy było pisane o jakości chińskich cześci i o bardzo marnej ich dostępności do wszystkich nowszych “wynalazków”.
Ty kupiłes sobie sprzet o którym nie ma wiedzy, nie ma dokumentacji ( i nawet tobie jej nie dali choc go nabyłes) - wiec nikt ci nie powie dlaczego ci sie zapaliła lampka bo nawet nie wiadomo jak długa jest lista blędów sterownika tego silnika… nawet nie wiadomo jaki ma sterownik.
Niestety jesteś jednym z pionierów w temacie chińskich wtrysków, tylko ty jako jeden z nielicznych masz dostęp do części na motocyklu, ich oznaczeń… itd wiec 99% szans na znalezienie czegokolwiek masz ty.
Wiec sie nie dziw że odpowiedzi są jakie są (bardzo ogólne) albo że ich nie ma. Wiec to raczej nie ja powinienem zmienić forum tylko ty musisz przyjąc do wiadomości stan jaki jest. I on sie szybko nie zmieni. Nie ma dostępnego know-how o twoim jednośladzie.

Zapinaj… ^DID-a^. :slight_smile:

Ja mam Benyco Sling 125. Wymienilem cały napęd oraz te gumy co są w tylnym kole u mnie jest ich 4. I łańcuch jest nierówno naciągnięty i nic się z tym zrobić nie da. Niby zębatki ok, nie są jajowate. Wychodziło by, że łańcuch ale trudno to stwierdzić. Machnąłem ręką i jeżdżę jak jest. Chyba taki już los chińczyków.