0,5l oleju na 1000km? Kymco Agility City 50 4t

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    lop16
    Użytkownik

Czy jest normalne że skuter kymco agility city 50 4T bierze 0,5 l oleju na 1000km? Serwis twierdzi że tak lecz ja w to nie wierzę.. (tzn skuter kolegi i ja mu chcę pomóc). Na wydechu aż są plamy po jeździe a skuter ma przejechane dopiero 1,600km ! Przy 500km robił przegląd wymienili olej i zalane było 3/4 bagneta a teraz ma przejechane właśnie te 1600km i prawie nie widać oleju już na bagnecie. Czy to jest normalne?

Leszek Śledziński
    Keymaster

Pierwszy raz się spotkałem, żeby skuter tak brał olej! Moje Kymco po 3 000 przebiegu od przeglądu ma ilość oleju taką, jak po zalaniu.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

lop16
    Użytkownik

Dodam że nie ma żadnego muła i nie dymi nic.

elastyna
    Użytkownik

Sprawdź czy nigdzie olej nie wycieka po kropelce.

Kapuchon
    Użytkownik

Skoro nie dymi to najprawdopodobniej gdzieś jest wyciek. Sprawdź to. Jeśli jest gdzieś wyciek a jest na gwarancji to do serwisu tylko jeśli Twój kolega może to niech zmieni serwis bo skoro mechanicy tam twierdzą że w silniku 4T normą jest spalanie 0.5L oleju na 1000km to nie są mechanikami.

Stiopa
    Użytkownik

Niech kolega obejrzy dokładnie silnik, czy nie ma wycieków. Niech sprawdzi odmę (przewód między pokrywą zaworów a filtrem powietrza) czy jest drożna i czy nie pluje olejem. Nie zaszkodzi upranie filtra powietrza (jeśli jest gąbkowy!).

Kapuchon
    Użytkownik

A co ma filtr powietrza do tak dużego ubytku oleju ?

Vezyr
    Użytkownik

Lesiu, mi Romet palił ok 1 litr oleju na 1000km /OT 😀

Na pewno ma wyciek jak już pisano, jest zakryty silnik obudowami, trzeba je zdjąć, wtedy będzie widać.

kava93
    Użytkownik

mi narazie nie bierze nic

Kapuchon
    Użytkownik

Jak znajdziesz przyczynę to daj znać. Może się komuś przyda.

elastyna
    Użytkownik

lop16 jak stawiasz skuter np na parkingu to potem masz plame oleju pod skuterem?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button