Aktualnie czytasz:
Zakaz pojazdów spalinowych w 2040 roku. Wielka Brytania i Francja pionierami?
7

Wielka Brytania, a dołącza do niej Francja, chce zakazać sprzedaży pojazdów spalinowych w 2040 roku. Oczywiście pod przykrywką ochrony środowiska.

Na moje oko z „ochroną środowiska” można zrobić wszystko. Wystarczy przykleić ją do jakiejkolwiek tezy czy pomysłu. Oczywiście „ochrona środowiska” często ma bardzo mało wspólnego z realną ochroną środowiska, pracą ekologów i naukowców. Regularnie ma za to dużo wspólnego z przepychaniem ustaw i zwalczającymi się nawzajem lobby.

Przykrywając się „ochroną środowiska”, rząd Wielkiej Brytanii chce zakazać sprzedaży pojazdów spalinowych w 2040 roku. Społeczeństwo kolektywnie do tego czasu musi przesiąść się na elektryki lub rowery (czy rolki wchodzą też w rachubę)? Co dość ciekawe, pomysłowi przyklasnęło brytyjskie Stowarzyszenie Przemysłu Motocykli. Jej reprezentant powiedział, że „będzie to impuls do rozwoju”.

Do zakazu chce przyłączyć się także Francja, która już teraz mocno ograniczyła możliwość wjazdu do centrów wielkich miast dla starszych pojazdów.

 
Czytaj
REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
2%
3%
11%
 • Mateusz
  28 lipca 2017 at 10:54

  Zakaz dotyczy sprzedaży nowych pojazdów, nie poruszania się nimi czy też sprzedaży używanych…

 • Bartosz
  28 lipca 2017 at 14:28

  A w Ameryce Północnej nadal będą jeździć wielkimi autami o litrażu powyżej 4000cm3. Piekny to kraj.

 • Mario
  28 lipca 2017 at 18:41

  Śmieszne żeby to w Polsce nie weszło lubię moc silnika spalinowego pod siedzeniem i nie trzeba lądować akum jak w elektrycznych. Są ekologiczne Benz stare zlomy samochody jeżdżą niech ze zlomują to gówno

 • Piotr
  30 lipca 2017 at 22:45

  He, za 23 lata, o ile dożyję będę miał 73 lata…, i chyba będę miał inne zmartwienia …

 • Jakub
  31 lipca 2017 at 08:40

  Locomotive act wiecznie żywy…

 • Ev is now
  1 sierpnia 2017 at 17:47

  Kazdy kto choc raz jechal motocyklem elektrycznym nie wsiadzie na spalinowego powolnego smierdziela.