Aktualnie czytasz:
Zakaz pojazdów spalinowych w 2040 roku. Wielka Brytania i Francja pionierami?
7

Wielka Brytania, a dołącza do niej Francja, chce zakazać sprzedaży pojazdów spalinowych w 2040 roku. Oczywiście pod przykrywką ochrony środowiska.

Na moje oko z "ochroną środowiska" można zrobić wszystko. Wystarczy przykleić ją do jakiejkolwiek tezy czy pomysłu. Oczywiście "ochrona środowiska" często ma bardzo mało wspólnego z realną ochroną środowiska, pracą ekologów i naukowców. Regularnie ma za to dużo wspólnego z przepychaniem ustaw i zwalczającymi się nawzajem lobby.

Przykrywając się "ochroną środowiska", rząd Wielkiej Brytanii chce zakazać sprzedaży pojazdów spalinowych w 2040 roku. Społeczeństwo kolektywnie do tego czasu musi przesiąść się na elektryki lub rowery (czy rolki wchodzą też w rachubę)? Co dość ciekawe, pomysłowi przyklasnęło brytyjskie Stowarzyszenie Przemysłu Motocykli. Jej reprezentant powiedział, że "będzie to impuls do rozwoju".

Do zakazu chce przyłączyć się także Francja, która już teraz mocno ograniczyła możliwość wjazdu do centrów wielkich miast dla starszych pojazdów.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Jaka jest Twoja reakcja?
2%
3%
11%
 • Mateusz
  28 lipca 2017 at 10:54

  Zakaz dotyczy sprzedaży nowych pojazdów, nie poruszania się nimi czy też sprzedaży używanych…

 • Bartosz
  28 lipca 2017 at 14:28

  A w Ameryce Północnej nadal będą jeździć wielkimi autami o litrażu powyżej 4000cm3. Piekny to kraj.

 • Mario
  28 lipca 2017 at 18:41

  Śmieszne żeby to w Polsce nie weszło lubię moc silnika spalinowego pod siedzeniem i nie trzeba lądować akum jak w elektrycznych. Są ekologiczne Benz stare zlomy samochody jeżdżą niech ze zlomują to gówno

 • Piotr
  30 lipca 2017 at 22:45

  He, za 23 lata, o ile dożyję będę miał 73 lata…, i chyba będę miał inne zmartwienia …

 • Jakub
  31 lipca 2017 at 08:40

  Locomotive act wiecznie żywy…

 • Ev is now
  1 sierpnia 2017 at 17:47

  Kazdy kto choc raz jechal motocyklem elektrycznym nie wsiadzie na spalinowego powolnego smierdziela.