Zakaz pojazdów spalinowych w 2040 roku. Wielka Brytania i Francja pionierami?

Wielka Brytania, a dołącza do niej Francja, chce zakazać sprzedaży pojazdów spalinowych w 2040 roku. Oczywiście pod przykrywką ochrony środowiska.

Na moje oko z "ochroną środowiska" można zrobić wszystko. Wystarczy przykleić ją do jakiejkolwiek tezy czy pomysłu. Oczywiście "ochrona środowiska" często ma bardzo mało wspólnego z realną ochroną środowiska, pracą ekologów i naukowców. Regularnie ma za to dużo wspólnego z przepychaniem ustaw i zwalczającymi się nawzajem lobby.

Przykrywając się "ochroną środowiska", rząd Wielkiej Brytanii chce zakazać sprzedaży pojazdów spalinowych w 2040 roku. Społeczeństwo kolektywnie do tego czasu musi przesiąść się na elektryki lub rowery (czy rolki wchodzą też w rachubę)? Co dość ciekawe, pomysłowi przyklasnęło brytyjskie Stowarzyszenie Przemysłu Motocykli. Jej reprezentant powiedział, że "będzie to impuls do rozwoju".

Do zakazu chce przyłączyć się także Francja, która już teraz mocno ograniczyła możliwość wjazdu do centrów wielkich miast dla starszych pojazdów.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Inne publikacje na ten temat:

7 opinii

  1. Zakaz dotyczy sprzedaży nowych pojazdów, nie poruszania się nimi czy też sprzedaży używanych…

  2. A w Ameryce Północnej nadal będą jeździć wielkimi autami o litrażu powyżej 4000cm3. Piekny to kraj.

  3. Śmieszne żeby to w Polsce nie weszło lubię moc silnika spalinowego pod siedzeniem i nie trzeba lądować akum jak w elektrycznych. Są ekologiczne Benz stare zlomy samochody jeżdżą niech ze zlomują to gówno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button