Yamaha T Max najpopularniejszy skuter w Europie?

Informacja Prasowa

Związek Producentów Motocykli w Europie ACEM opublikował raport dotyczący europejskiego stanu rynku jednośladów. Zgodnie z danymi sprzedaży ACEM topowym modelem wśród wszystkich dostępnych w Unii Europejskiej pojazdów dwukołowych w 2012 roku został Yamaha T Max o pojemności 530 cm3. Pojemność ta definiuje ostatnią generację tego maksi skutera, która została wprowadzona do sprzedaży zaledwie rok temu i która w tak krótkim czasie podbiła serca Europejczyków.

Yamaha TMAX w krajach EU w zeszłym roku sprzedał się w ilości 15 899 sztuk, zaś głównymi rynkami zbytu były Włochy i Francja. Również w Polsce skuter ten zyskuje coraz większą popularność i klienci coraz liczniej decydują się na jego zakup. Yamaha TMAX w zestawieniu ACEM w 2012 roku wyprzedził m.in. Piaggio Liberty 125 PTT i Vespę LX 50. Na czwartym miejscu najczęściej wybieranych w Europie jednośladów ponownie znalazła się Yamaha, tym razem z modelem X-Max 125.

Zobacz test Yamahy T Max 

Yamaha TMAX to najbardziej sportowy maksiskuter na rynku. Cechuje go wyrafinowany design, który pozycjonuje ten skuter jako ikonę stylistyki na rynku, szczególnie docenianą przez włoskich klientów. Pojazd ten łączy moc pełnowymiarowego motocykla i perfekcyjne właściwości jezdne z funkcjonalnością skutera. Nowoczesny, niezawodny silnik o pojemności 530 cm3, układ przeniesienia napędu z paskiem i lżejsza, aluminiowa konstrukcja nośna sprawiają, że kierowca może się cieszyć niespotykanym przyspieszeniem i wyjątkową przyczepnością, niezbędną zarówno do sprawnego poruszania się po zatłoczonych ulicach miast, jak i do dalekich podroży. Koła o dużej średnicy i czułe zawieszenie gwarantują dużą zwrotność na wszystkich typach dróg. Dostępna jest też wersja z systemem ABS.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button