Turystyczna kurtka do 1000 zł. Modeka Nakaro Pro

Ile trzeba wydać na dobrąturystyczną kurtkę tekstylną? 1500 zł? 2000 zł? Wiadomo, że musi być bezpieczna,dopasowana,mieć sporo regulacji, kieszeni, dobrą membranę i na koniec musi też nieźle wyglądać. Dzisiaj mamy dla Was turystyczną propozycję, która ma wszystko co potrzebujemy w cenie do 1000 zł. Da się? Sprawdzamy!

Modeka Nakaro Pro to Volkswagen Golf wśródturystycznych kurtek - poważnie, ale to komplement. Nakaro możemy uplasować pomiędzy droższymi kurtkami a rozwiązaniami zupełnie budżetowymi. Pytanie, ile jakości poświęcamy oszczędzając kilkaset złotych? Okazuje się, że niewiele albo i nic! Zaczniemy od tego, że Nakaro Pro uszyta jest z polamidu i poliestru 500D. Fakt, to nie Cordura czy Tactel, które znajdziemy chociażby w topowym modelu Panamericana. Ale i wizualnie i w dotyku różnice są praktycznie niewyczuwalne. Żeby nie tracić nic na bezpieczeństwie Modeka zastosowała w „strategicznych” miejscach wzmocnienia z Hiteny. Brzmi groźnie, ale to po prostu specjalny materiał o gęstym splocie,który charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością.

Jeśli jesteśmy przybezpieczeństwie to należy wspomnieć o protektorach barkowych i łokciowychYK oraz możliwości zastosowania protektora pleców SAS-Tec. O bierne bezpieczeństwo dbają topowe odblaski 3M. Protektory łokciowe posiadająregulację, więc można dopasować je idealnie do ciała.

Nakaro posiada rozbudowany system wentylacji AirVent. Zamki wentylacyjne znajdziemy na klacie, barkach, pod pachami i na plecach a rękawy można rozpinać praktycznie do łokci. Do tego jest sporo pasków regulacyjnych, więc kurtkę można dopasować do swojej budowy ciała. Zresztą, rozmiarówka zaczyna się na S a kończy na 4XL. Na koniec w kurtce znajdziemy wypinaną membranę Humax oraz podpinkę ocieplającą.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Fakt, fakt, w Nakaro głównie jeździłem po mieście i w jegookolicach. Ale tyle wystarczy żeby docenić dobre dopasowanie, łatwo wypinaną membranę i sporo wentylacji. Zresztą, głównie jeździłem w takim zestawie: wypięta membrana, otwarta wentylacja. Okazuje się, że w turystycznej kurtce spokojnie można jeździć na co dzień, nawet w ciepłe dni. Gdy robi się chłodniej lub deszczowo - wpinam membranę. Nakaro można spiąć zamkiem także ze spodniami.

Ile to kosztuje? Tak jak obiecałem, poniżej 1000 zł. Dokładnie 9 stówek za uniwersalną, turystyczną kurtkę. Dla mnie spoko!

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button