Aktualnie czytasz:
Trwa Długi Weekend: Bilans Wypadków
3
 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Trwa długi weekend. Mimo, że to dopiero połowa, to od środy na polskich drogach doszło już do 299 wypadków. Śmierć poniosło w nich 37 osób, a 382 zostały ranne. Policjanci zatrzymali 1275 nietrzeźwych kierujących. Takie informacje podaje Komenda Główna Policji.

Policja przypomina, że nie ma litości dla osób prowadzących po alkoholu. A kary są wysokie. Gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila - grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.

W całym 2012 roku zginęło 3,6 tys. osób, w tym ponad 1 tys. pieszych.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
 • Zdjęcie profilowe statorable
  1 czerwca 2013 at 20:16

  I w ten sposób, za każdym razem, cieszę się, już nie będzie korków na mieście. Co jakiś czas Policja chwali się ilością zatrzymanych kierowców po spożyciu. Liczby te za każdym razem idą w tysiące. Skąd więc te korki? skoro co tydzień odpada nam tylu pijanych? Już powinno być pusto na ulicach. Te stystyki wcale do mnie nie przemawiają.

 • Zdjęcie profilowe
  1 czerwca 2013 at 21:31

  Bo u nas policja na miejscu uprawnień nie zabiera. A do więzienia idzie znikomy odsetek.
  Poza tym, brak uprawnień dla Polaczka nie jest przeszkodą do dalszej jazdy.
  Statystyki są dla policji, nie dla nas – \”zatrzymaliśmy 2489 pijanych kierowców\” – i nic z tego nie wynika, nic się nie zmienia.

 • Zdjęcie profilowe DamianRysiekSr
  2 czerwca 2013 at 07:27

  \”zatrzymaliśmy 2489 pijanych kierowców\”, z czego 2400 to rowerzyści :/