Trwa Długi Weekend: Bilans Wypadków

Trwa długi weekend. Mimo, że to dopiero połowa, to od środy na polskich drogach doszło już do 299 wypadków. Śmierć poniosło w nich 37 osób, a 382 zostały ranne. Policjanci zatrzymali 1275 nietrzeźwych kierujących. Takie informacje podaje Komenda Główna Policji.

Policja przypomina, że nie ma litości dla osób prowadzących po alkoholu. A kary są wysokie. Gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila – grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.

W całym 2012 roku zginęło 3,6 tys. osób, w tym ponad 1 tys. pieszych.

Inne publikacje na ten temat:

3 opinii

  1. I w ten sposób, za każdym razem, cieszę się, już nie będzie korków na mieście. Co jakiś czas Policja chwali się ilością zatrzymanych kierowców po spożyciu. Liczby te za każdym razem idą w tysiące. Skąd więc te korki? skoro co tydzień odpada nam tylu pijanych? Już powinno być pusto na ulicach. Te stystyki wcale do mnie nie przemawiają.

  2. Bo u nas policja na miejscu uprawnień nie zabiera. A do więzienia idzie znikomy odsetek.
    Poza tym, brak uprawnień dla Polaczka nie jest przeszkodą do dalszej jazdy.
    Statystyki są dla policji, nie dla nas – \”zatrzymaliśmy 2489 pijanych kierowców\” – i nic z tego nie wynika, nic się nie zmienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button