Ten gość nauczył się motostuntu w internecie: nie róbcie tego w domu

W Dar es Salaam, w Tanzanii też jeździ się na ostro, a dzięki internetowi i milionom dostępnych filmików miejscowi motocykliści mogą podpatrywać światowych wymiataczy i szlifować motocyklowe tricki do perfekcji.

Clement Lauden, miejsocwy stunter, który dosiada Kawasaki KX 450, od jakiegoś czasu uczy się motocyklowych trików, podglądając je w internecie. 21-letni Tanzańczyk poświęca dużo czasu na ich doskonalenie. – Triki spodobały mi się po tym, jak oglądałem popisy motocyklistów. Chciałem robić to samo. W internecie mogłem podziwiać Marly’ego Wizza, Leeky’ego Da Bikestara, Chino Braxtona. Nie wiedziałem jednak, jak opanować te sztuczki.
Z pomocą przyszły mu platformy z filmami, gdzie nie tylko można zobaczyć same tricki, ale także podejrzeć jak należy prawidłowo je ćwiczyć.

Dużo czasu poświęcam na treningi. Czasami nawet urywam się z pracy i proszę przyjaciela mojego brata, aby pokazał mi nowe triki. Czasem oglądam na Instagramie nagrania z udziałem Marly’ego Wizza, Leeky’ego i myślę sobie, że to wszystko jest możliwe. Wychodzę na ulicę i próbuję. Wciąż to robię – mówi Lauden.

Jak widać, motocyklowa pasja zaraża wszystkich i wszędzie. Czekamy aż Clement założy swój własny kanał, a może zacznie też szkolić innych w motostuncie.

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button