Aktualnie czytasz:
Taryfikator mandatów 2017: Co planuje Sejm? Czy zmienią się przepisy?
4

Jak pokazał ostatni czas, nasz sejm nie śpi. Posłowie zgłaszają coraz bardziej kontrowersyjne propozycje ustaw, które wcale w głosowaniach nie są odrzucane. Tyczy się to także sfery, która nas najbardziej interesuje, czyli Prawa o ruchu drogowym. Jak będzie wyglądał taryfikator mandatów 2017?

Donosiliśmy wam ostatnio o tym, że do Rządowego Centrum Legislacji trafił projekt zmian w kodeksie wykroczeń, który wymierzony jest w pijanych, odurzonych narkotykami, czy też skorych do ucieczki kierowców. Ostatnio też gruchnęła informacja o tym, że rząd pracuje nad wydłużeniem czasu przedawnienia się wykroczeń drogowych, oraz braku możliwości odmowy przyjęcia mandatu przez kierowców, którzy nie zgadzają się ze zdaniem policjanta.

Prawda jest też taka, że rząd, który połapał się, że nie ma pieniędzy w budżecie na swój sztandarowy program, czyli 500 +, próbuje zorganizować na niego pieniądze. Skąd? Od nas – obywateli. Zatem według mnie możemy przygotować się na różnego rodzaju zaostrzanie kar dla prowadzących pojazdy wszelakie, podnoszenie kwot mandatów, próbę zwiększenia sprawności urzędów w ściąganiu pieniędzy od ukaranych. I myślę, że to dopiero początek tego typu obostrzeń.

 
Czytaj
REKLAMA

SŁONECZNA OFERTA SUZUKI

AdvertisementStreet czy Adventure? Teraz w tej samej cenie!

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • Zdjęcie profilowe Wombat
  3 października 2016 at 18:48

  suweren sobie wybrał Freda to teraz Fred wydyma suwerena… że tak sparafrazuje kwestie ze znanego filmu.

 • Zdjęcie profilowe anonim
  anonim
  3 października 2016 at 19:13

  Ale bardzo płakać nie będziemy. No, może troszkę… 🙂

 • Zdjęcie profilowe Wombat
  3 października 2016 at 20:13

  do czasu aż nie trafisz na pana policjanta który będzie wyrabiał normę mandatową i się uprze że ci wpakuje mandat za czyn którego nie popełniłeś.
  Teraz nie przyjmujesz i masz jakieś szanse w sądzie. A tak będziesz zmuszony go przyjąć bez gadania i już jesteś ten jeden krok w plecy.
  potem bedzie problem bo na zapłacenie masz 14 dni a informacja że jednak go przed sądem zakwestionowałeś będzie szła z sądu 30 dni lub więcej i w miedzy czasie staniesz się ^zalegającym^ z płatnościami, bedziesz figurował w systemie jako ten z mandatem.. itd.
  A przy prawnym burdelu jaki już jest a bedzie jeszcze większy to nie wróży dobrze