Taryfikator mandatów 2017: Co planuje Sejm? Czy zmienią się przepisy?

Jak pokazał ostatni czas, nasz sejm nie śpi. Posłowie zgłaszają coraz bardziej kontrowersyjne propozycje ustaw, które wcale w głosowaniach nie są odrzucane. Tyczy się to także sfery, która nas najbardziej interesuje, czyli Prawa o ruchu drogowym. Jak będzie wyglądał taryfikator mandatów 2017?

Donosiliśmy wam ostatnio o tym, że do Rządowego Centrum Legislacji trafił projekt zmian w kodeksie wykroczeń, który wymierzony jest w pijanych, odurzonych narkotykami, czy też skorych do ucieczki kierowców. Ostatnio też gruchnęła informacja o tym, że rząd pracuje nad wydłużeniem czasu przedawnienia się wykroczeń drogowych, oraz braku możliwości odmowy przyjęcia mandatu przez kierowców, którzy nie zgadzają się ze zdaniem policjanta.

Prawda jest też taka, że rząd, który połapał się, że nie ma pieniędzy w budżecie na swój sztandarowy program, czyli 500 +, próbuje zorganizować na niego pieniądze. Skąd? Od nas - obywateli. Zatem według mnie możemy przygotować się na różnego rodzaju zaostrzanie kar dla prowadzących pojazdy wszelakie, podnoszenie kwot mandatów, próbę zwiększenia sprawności urzędów w ściąganiu pieniędzy od ukaranych. I myślę, że to dopiero początek tego typu obostrzeń.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Michał Brzozowski

Motocyklami jeżdżę od 2000 roku. Choć przez lata pojawiały się kolejne pasje i zainteresowania, to jednak jednoślady z silnikiem zawsze opierały się nowościom i w moim sercu do tej pory mają pierwszeństwo. Obecnie reprezentuję barwy Szybkiej Turystyki (CBR1100XX) na zmianę z Supermoto i Enduro (DRZ450E SM).

Inne publikacje na ten temat:

4 opinii

  1. do czasu aż nie trafisz na pana policjanta który będzie wyrabiał normę mandatową i się uprze że ci wpakuje mandat za czyn którego nie popełniłeś.
    Teraz nie przyjmujesz i masz jakieś szanse w sądzie. A tak będziesz zmuszony go przyjąć bez gadania i już jesteś ten jeden krok w plecy.
    potem bedzie problem bo na zapłacenie masz 14 dni a informacja że jednak go przed sądem zakwestionowałeś będzie szła z sądu 30 dni lub więcej i w miedzy czasie staniesz się ^zalegającym^ z płatnościami, bedziesz figurował w systemie jako ten z mandatem.. itd.
    A przy prawnym burdelu jaki już jest a bedzie jeszcze większy to nie wróży dobrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button