Tańsze ubezpiecznie OC 2018 w zamian za nasze dane? PZU GO - rewolucja, której się boję

PZU wprowadza poniekąd rewolucyjnie rozwiązanie na rynku komunikacyjnych ubezpieczeń. Wystarczy w pojeździe zainstalować niedużą kostkę, połączyć ją ze smartfonem i cieszyć się niższym ubezpieczeniem. Ale jakim kosztem?

  • PZU GO to małe urządzenie łączące się ze smartfonem i rejestrujące położenie oraz prędkość kierowcy.
  • Urządzenie pozwoli wykryć np. wypadek i automatycznie powiadomi konsultanta z PZU, który będzie mógł wezwać pomoc.
  • PZU GO pozwoli także na obniżenie stawek ubezpieczeniowych - pod warunkiem bezpiecznej jazdy i udostępnienie swoich danych.
  • Na początku PZU go będzie dostępne dla klientów AC, do końca roku także OC.

Tańsze ubezpieczenie - tak, ale w zamian za możliwość śledzenia naszych poczytań na drodze. PZU GO to nieduże urządzenie rejestrujące, które oceni prędkość i zachowanie kierowcy na drodze. Jeśli np. w trakcie stłuczki nasza prędkość będzie wyższa niż zakładają przepisy, ubezpieczyciel będzie miał podstawy do niewypłacenia ubezpieczenia.

Oczywiście, całość sprzedawana jest jako walka o dobro klientów i dbanie o bezpieczeństwo. Zresztą, sami zobaczcie:

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Wideo wybrane z dłużej prezentacji w sumie krok po kroku pokazuje działanie PZU GO. Trzeba przyznać, że prostota i funkcjonalność samego urządzenia (zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że nie trzeba go ładować przez 3 lata) robi wrażenie.

ZOBACZ TAKŻE: Brak ubezpieczenia OC 2018. Zapłacisz jeszcze wyższe kary

Ale nie oszukujmy się, bezpieczeństwo, bezpieczeństwem, ale w pierwszej kolejności chodzi i pieniądze. Samokontrolujący się kierowcy z „naklejką” to mniej wypłaconych odszkodowań. To także mniejsze pole manewru do „kombinacji” ze strony klienta.

Na powyższej prezentacji wspomina się o „lepszych stawkach OC” mimochodem, ale jestem przekonany, że będzie to karta przetargowa numer 1. Podobne rozwiązania zresztą oferuje chociażby Yanosik.

Łączy się to też pięknie z koniecznością wbudowywania systemu eCall w nowych samochodach.

Na chwilę obecną PZU GO dostępne będzie dla klientów Assistance, ale już niedługo także dla osób zainteresowanych tylko ubezpieczeniem OC. Oczywiście, na chwilę obecną jest to dodatkowa opcja dla klientów.

Pytanie, kiedy taka mała „czarna skrzynka” będzie wymogiem?

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button