Aktualnie czytasz:
Pogoda: Takiego maja jeszcze nie było
0
 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Początek sezonu 2010 dla wszystkich skuteromaniaków jest wyjątkowo trudny. Wczorajsze, liczne opady na terenie niemal całego kraju skutecznie utrudniają jazdę. Według synoptyków to jest najbardziej mokry maj od dziesięcioleci. Na znaczącą poprawę aury możemy liczyć najwcześniej za dwa tygodnie. Najbliższa, krótkotrwała poprawa spodziewana jest w połowie przyszłego tygodnia. Zza chmur wreszcie wyjrzy słońce.
Przy tej okazji warto przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że droga hamowania na mokrej nawierzchni wydłuża się nawet dwukrotnie. Ważne jest, aby wszystkie manewry wykonywać z dużym wyprzedzeniem. Omijajmy malowania na asfaltach, pamiętajmy, że zwłaszcza przy przechyle skutera może dość do uślizgu kół. Najbardziej niebezpieczna jednak jest jazda po zachodzie słońca, podczas opadów. Krople deszczu skutecznie ograniczają widoczność osadzając się na kasku i lusterkach, przez co widoczność jest ograniczona. Takie warunki pogodowe również bardzo negatywnie wpływają na ocenę odległości. Dotyczy to zwłaszcza zmian pasów.
Podczas najbliższych dni Skuterowo.com rekomenduje nieprzemakalne stroje, zwłaszcza na większych dystansach. Przemoczona odzież połączona z wiatrem i niską temperaturą może prowadzić do wyziębienia.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%