Aktualnie czytasz:
Tak brzmi nowe Ducati V4 2018! Premiera już na targach EICMA
1

Jeszcze w tym roku mamy poznać następcę Ducati Panigale. Nowy superbike połączy technologię znaną z obecnych modeli z rozwiązaniami Ducati znanymi z MotoGP. Nie nastawiałbym się jednak na pakiet aero z którego korzysta Lorenzo i Dovizioso... 

Ducati testuje nowego superbike'a na torze w Belgii, a ekipa z MaxxMoto zdołała nagrać krótkie wideo. Nie dość, że możemy zobaczyć następce Panigale, to - co chyba ważniejsze - możemy je posłuchać!

Tak może wyglądać następca Panigale z silnikiem V4.

Według A&R nowe Ducati będzie łączyć budowę Superquadro z Desmosedici, więc upraszczając będzie gdzieś pomiędzy Panigale, a motocyklami GP. Spekulacje mówią o przeróżnych rozwiązaniach, ale kilka informacji można brać za pewnik:

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

  1. nowe V4 będzie posiadało pojemność nie większą niż 1000 ccm by złapać się w regulacjach WSBK
  2. motocykl będzie posiadał ponad 200 KM
  3. Ducati zaoferuje minimum dwie wersje - tak jak w przeszłości, z wersją "S" będącą lepiej wyposażoną
  4. nowy superbike będzie korzystał z rozbudowanej elektroniki z jednostką IMU na czele (dostępną jako akcesorium od kilku tygodni także dla starszych modeli

Co ze sportowymi motocyklami z V2 w gamie? Moim zdaniem Ducati pozostawi Panigale 959 jako tańszego "średniaka", dopóki tylko będzie mogło. Miałoby to sens. Wejściowy SupeSport, średniak Panigale 959 i wyczynowe, 200-konne V4.

Premiera? Ni mniej ni więcej na targach EICMA w Mediolanie, już za nieco ponad 2 miesiące.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Jaka jest Twoja reakcja?
15%
0%
15%