Aktualnie czytasz:
Tak brzmi nowe Ducati V4 2018! Premiera już na targach EICMA
1

Jeszcze w tym roku mamy poznać następcę Ducati Panigale. Nowy superbike połączy technologię znaną z obecnych modeli z rozwiązaniami Ducati znanymi z MotoGP. Nie nastawiałbym się jednak na pakiet aero z którego korzysta Lorenzo i Dovizioso… 

Ducati testuje nowego superbike’a na torze w Belgii, a ekipa z MaxxMoto zdołała nagrać krótkie wideo. Nie dość, że możemy zobaczyć następce Panigale, to – co chyba ważniejsze – możemy je posłuchać!

Tak może wyglądać następca Panigale z silnikiem V4.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Według A&R nowe Ducati będzie łączyć budowę Superquadro z Desmosedici, więc upraszczając będzie gdzieś pomiędzy Panigale, a motocyklami GP. Spekulacje mówią o przeróżnych rozwiązaniach, ale kilka informacji można brać za pewnik:

  1. nowe V4 będzie posiadało pojemność nie większą niż 1000 ccm by złapać się w regulacjach WSBK
  2. motocykl będzie posiadał ponad 200 KM
  3. Ducati zaoferuje minimum dwie wersje – tak jak w przeszłości, z wersją „S” będącą lepiej wyposażoną
  4. nowy superbike będzie korzystał z rozbudowanej elektroniki z jednostką IMU na czele (dostępną jako akcesorium od kilku tygodni także dla starszych modeli

Co ze sportowymi motocyklami z V2 w gamie? Moim zdaniem Ducati pozostawi Panigale 959 jako tańszego „średniaka”, dopóki tylko będzie mogło. Miałoby to sens. Wejściowy SupeSport, średniak Panigale 959 i wyczynowe, 200-konne V4.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Premiera? Ni mniej ni więcej na targach EICMA w Mediolanie, już za nieco ponad 2 miesiące.

Jaka jest Twoja reakcja?
15%
62%
8%
0%
0%
15%