Aktualnie czytasz:
Statystyki rejestracji nowych motorowerów: Na topie Romet (październik 2014)
0

Romet, Junak oraz Zipp nadal na podium. Rynek jednak nadal traci r/r 17% i jest to największy spadek od lat. Bez wątpienia nowe przepisy o 125 ccm na prawo jazdy kat. B nie pomagają w sprzedaży małych jednośladów do 50 ccm.

Proporcjonalnie tracą wszyscy – średnio o 21%, wyjątkiem pozostaje Junak ze wzrostem rok do roku o 54%. Przez co niemal co 9 mały jednoślad rejestrowany po raz pierwszy sygnowany jest ich logotypem.

PozycjaMarkaRok narastająco Styczeń – Październik
2014Udział %2013Udział %% Zmiana
1ROMET MOTORS1494338,17%1872039,67%-20,2%
2JUNAK481412,30%31246,62%54,1%
3ZIPP432611,05%541811,48%-20,2%
4TOROS428310,94%525411,13%-18,5%
5TAOTAO13463,44%11422,42%17,9%
6WONJAN12903,29%8101,72%59,3%
7KYMCO10422,66%13652,89%-23,7%
8DAFIER9142,33%13032,76%-29,9%
9WANGYE6421,64%7541,60%-14,9%
10LONGIJA6181,58%8291,76%-25,5%
RAZEM 1-103421887,4%3871982,1%-11,6%
POZOSTAŁE MARKI493412,6%846617,9%-41,7%
RAZEM39152100%47185100%-17,0%

Źródło: analizy PZPM na podstawie danych CEP, MSW

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka RSX 125

Nowy RSX to 10.6 KM, agresywnie brzmiący wydech i dwa hamulce tarczowe. Do tego sportowy design, niezawodny silnik zasilany wtryskiem i dwa hamulce tarczowe. Nowy RSX jest świetnym sposobem na wkroczenie do świata prawdziwego motocyklizmu.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%