Aktualnie czytasz:
Statystyki rejestracji nowych motorowerów: Na topie Romet (październik 2014)
0
 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

Romet, Junak oraz Zipp nadal na podium. Rynek jednak nadal traci r/r 17% i jest to największy spadek od lat. Bez wątpienia nowe przepisy o 125 ccm na prawo jazdy kat. B nie pomagają w sprzedaży małych jednośladów do 50 ccm.

Proporcjonalnie tracą wszyscy – średnio o 21%, wyjątkiem pozostaje Junak ze wzrostem rok do roku o 54%. Przez co niemal co 9 mały jednoślad rejestrowany po raz pierwszy sygnowany jest ich logotypem.

PozycjaMarkaRok narastająco Styczeń – Październik
2014Udział %2013Udział %% Zmiana
1ROMET MOTORS1494338,17%1872039,67%-20,2%
2JUNAK481412,30%31246,62%54,1%
3ZIPP432611,05%541811,48%-20,2%
4TOROS428310,94%525411,13%-18,5%
5TAOTAO13463,44%11422,42%17,9%
6WONJAN12903,29%8101,72%59,3%
7KYMCO10422,66%13652,89%-23,7%
8DAFIER9142,33%13032,76%-29,9%
9WANGYE6421,64%7541,60%-14,9%
10LONGIJA6181,58%8291,76%-25,5%
RAZEM 1-103421887,4%3871982,1%-11,6%
POZOSTAŁE MARKI493412,6%846617,9%-41,7%
RAZEM39152100%47185100%-17,0%

Źródło: analizy PZPM na podstawie danych CEP, MSW

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%