Aktualnie czytasz:
Śmiertelne potrącenie przez samochód autonomiczny. Policja udostępnia wideo
1

Śmiertelne potrącenie przez samochód autonomiczny. Policja udostępnia wideo

autor: Michał Mikulski22 marca 2018

Policja z miasta Tempe w Arizonie udostępniła nagranie wideo z wnętrza autonomicznego samochodu, który śmiertelnie potrącił przechodnia w ubiegłą sobotę. 

Do śmiertelnego w skutkach zdarzenia doszło w zeszłą sobotę. Autonomiczne Volvo XC90 należące do Ubera w nocy uderzyło przechodnia. Prowadząca przez jezdnię kobieta zmarła.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Sprawę bada nie tylko specjalna jednostka policji, ale także – wewnętrznie – Uber oraz specjaliści związani z pojazdami autonomicznymi. Uber do czasu jej rozwiązania zatrzymał pilotażowy program korzystający z autonomicznych pojazdów.

Informacja jest o tyle ważne, z motocyklowej perspektywy, że nadal nie zaadresowano bezpośrednio obaw dotyczących wykrywalności motocykli przez pojazdy autonomiczne oraz możliwości komunikacji pomiędzy motocyklami, a autonomicznymi samochodami.

Źródło: engadget.com

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
13%
heh...
88%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
  • przemo
    23 marca 2018 at 19:31

    dalej szanujmy głupie osoby ktore bez oswietlenia w ciemnym miejscu niedozwolonym przechodza przez drogi …dalej to akceptujmy i głaszczy po głowkach niegrzeczne istotki , to tak samo jakby załamywac ręce i isc do kosciolka sie pomodlic za takich tępaków ………………… wychowanie komunikacyjne obowiązkowo w kazdym kraju kilka razy w tygodniu trzeba ludzi uczyc uczyc i uczyc a jak nie chą sie uczyc to opierdalac tak byw koncu pojęly ze trup juz nic nie wskóra a kierowca pojazdu , defakto niewinny potem ma przepieprzone zycie na wiele lat bo czuje sie mordercą i jeszcze po sadach go będa ciągac i dociekac jak to sie stalo . głupia baba sama sie doczekala finału swej głupoty …. sama do tego dążyła skoro zrobiła to co zrobiła …nic jej nie usprawiedliwia ………………. i znowu baba … boga nie ma , to pewne 🙁