Rząd zmniejsza restrykcje: Co się zmieniło dla kierowców?

Zmniejszanie restrykcji, pozwala nam i gospodarce powoli wracać do normalności. Nadal jednak obowiązują pewne zasady, których należy przestrzegać w trosce o bezpieczeństwo. Co się zmieniło dla kierowców oraz podróżujących?

Obecnie nie ma limitu pasażerów. Dotyczy to samochodów osobowych. Jeśli podróżujemy z rodziną, z którą mieszkamy pod jednym adresem, to nie ma obowiązku zakrywania nosa i ust. Jeśli z osobami trzecimi to należy użyć maseczki lub innego zakrycia (z wyjątkiem dzieci do lat 4 oraz osób, które nie mogą tego robić ze względów zdrowotnych).

Motocykliści mogą jeździć bez maseczek jeśli używają kasków integralnych, lub szczękowych.

Można już korzystać z rowerów miejskich. Należy przy tym pamiętać o zakrywaniu nosa i ust oraz utrzymywaniu dwumetrowego dystansu od innych rowerzystów i pieszych. Jadać przez tereny zalesione nie trzeba zasłaniać ust i nosa.

W transporcie prywatnym, czyli podczas podróżowania busem, czy autokarem, należy pamiętać nadal o zachowaniu limitu połowy pasażerów w pojeździe oraz zakrywaniu nosa i ust.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

W transporcie zbiorowym i komunikacji miejskiej obowiązują obecnie stare i nowe obostrzenia. Pierwsze z nich mówi o maksymalnej ilości pasażerów równej połowie miejsc siedzących w pojeździe/składzie/ Drugi mówi o 30% sumy miejsc siedzących i stojących. Co ważne, o tym która z zasad obowiązuje w danym środku transportu decyduje zarządca danego przewoźnika.

Nadal zamknięte są granice. Jeśli więc wybieramy się na wycieczkę, to pozostają nam uroki naszego kraju.

Pełną treść komunikatu w sprawie odmrażania gospodarki można znaleźć na stronie gov.pl

[trending]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button