Aktualnie czytasz:
Rząd zmniejsza restrykcje: Co się zmieniło dla kierowców?
0

Rząd zmniejsza restrykcje: Co się zmieniło dla kierowców?

autor: Przemysław Borkowski18 maja 2020

Zmniejszanie restrykcji, pozwala nam i gospodarce powoli wracać do normalności. Nadal jednak obowiązują pewne zasady, których należy przestrzegać w trosce o bezpieczeństwo. Co się zmieniło dla kierowców oraz podróżujących?

Obecnie nie ma limitu pasażerów. Dotyczy to samochodów osobowych. Jeśli podróżujemy z rodziną, z którą mieszkamy pod jednym adresem, to nie ma obowiązku zakrywania nosa i ust. Jeśli z osobami trzecimi to należy użyć maseczki lub innego zakrycia (z wyjątkiem dzieci do lat 4 oraz osób, które nie mogą tego robić ze względów zdrowotnych).

Motocykliści mogą jeździć bez maseczek jeśli używają kasków integralnych, lub szczękowych.

Można już korzystać z rowerów miejskich. Należy przy tym pamiętać o zakrywaniu nosa i ust oraz utrzymywaniu dwumetrowego dystansu od innych rowerzystów i pieszych. Jadać przez tereny zalesione nie trzeba zasłaniać ust i nosa.

W transporcie prywatnym, czyli podczas podróżowania busem, czy autokarem, należy pamiętać nadal o zachowaniu limitu połowy pasażerów w pojeździe oraz zakrywaniu nosa i ust.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

W transporcie zbiorowym i komunikacji miejskiej obowiązują obecnie stare i nowe obostrzenia. Pierwsze z nich mówi o maksymalnej ilości pasażerów równej połowie miejsc siedzących w pojeździe/składzie/ Drugi mówi o 30% sumy miejsc siedzących i stojących. Co ważne, o tym która z zasad obowiązuje w danym środku transportu decyduje zarządca danego przewoźnika.

Nadal zamknięte są granice. Jeśli więc wybieramy się na wycieczkę, to pozostają nam uroki naszego kraju.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Pełną treść komunikatu w sprawie odmrażania gospodarki można znaleźć na stronie gov.pl

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%