Aktualnie czytasz:
Rząd zmniejsza restrykcje: Co się zmieniło dla kierowców?
0

Rząd zmniejsza restrykcje: Co się zmieniło dla kierowców?

autor: Przemysław Borkowski18 maja 2020

Zmniejszanie restrykcji, pozwala nam i gospodarce powoli wracać do normalności. Nadal jednak obowiązują pewne zasady, których należy przestrzegać w trosce o bezpieczeństwo. Co się zmieniło dla kierowców oraz podróżujących?

Obecnie nie ma limitu pasażerów. Dotyczy to samochodów osobowych. Jeśli podróżujemy z rodziną, z którą mieszkamy pod jednym adresem, to nie ma obowiązku zakrywania nosa i ust. Jeśli z osobami trzecimi to należy użyć maseczki lub innego zakrycia (z wyjątkiem dzieci do lat 4 oraz osób, które nie mogą tego robić ze względów zdrowotnych).

Motocykliści mogą jeździć bez maseczek jeśli używają kasków integralnych, lub szczękowych.

Można już korzystać z rowerów miejskich. Należy przy tym pamiętać o zakrywaniu nosa i ust oraz utrzymywaniu dwumetrowego dystansu od innych rowerzystów i pieszych. Jadać przez tereny zalesione nie trzeba zasłaniać ust i nosa.

W transporcie prywatnym, czyli podczas podróżowania busem, czy autokarem, należy pamiętać nadal o zachowaniu limitu połowy pasażerów w pojeździe oraz zakrywaniu nosa i ust.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

W transporcie zbiorowym i komunikacji miejskiej obowiązują obecnie stare i nowe obostrzenia. Pierwsze z nich mówi o maksymalnej ilości pasażerów równej połowie miejsc siedzących w pojeździe/składzie/ Drugi mówi o 30% sumy miejsc siedzących i stojących. Co ważne, o tym która z zasad obowiązuje w danym środku transportu decyduje zarządca danego przewoźnika.

Nadal zamknięte są granice. Jeśli więc wybieramy się na wycieczkę, to pozostają nam uroki naszego kraju.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Pełną treść komunikatu w sprawie odmrażania gospodarki można znaleźć na stronie gov.pl

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%