Romet Classic 400 z nagrodą Włodzimierza Zientarskiego na Motor Show Awards 2016

Włodzimierz Zientarski odznaczył markę Romet i model Romet Classic 400 podczas tegorocznej gali Motor Show Awards 2016.

Już po raz trzeci rozstrzygnięty został konkurs, w którego kapitule zasiadają znamienici polscy dziennikarze motoryzacyjni. Wśród nagrodzonych w tym roku został Romet za debiutujący właśnie motocykl z wózkiem bocznym – model Classic 400.

To zaskakująca konstrukcja nie tylko ze względu na pozostawianie dwóch śladów. Romet Classic 400 został wyposażony w jednocylindrowy silnik chłodzony powietrzem i zasilany wtryskiem. Może pochwalić się dobrymi osiągami oraz absolutnie oldschoolowym designem.

Ania Grzelak

Kobieta o nietypowej pasji. Mając trzynastkę na karku jeździła klasycznym Simsonem. W wieku 18 lat kupiła pierwsze 650 ccm. Jej garaż to cały przekrój segmentów od małego skutera, przez maxi Burgman po klasycznego nakeda.

Inne publikacje na ten temat:

3 opinii

  1. Deja vu – kiedyś w czasach Polski Ludowej, na targach w Poznaniu bywało wiele konstrukcji, pokazywanych i nagradzanych na targach, które pozostawały w formie prototypu, nigdy nie wchodząc do sprzedaży. Classic 400 powoli ten stereotyp goni, model jest wystawiany od 7 m-cy i mimo dużego zainteresowania, nikt nie potrafi powiedzieć nic na temat ceny, ani momentu wprowadzenia do produkcji.

  2. Jakie rozpoczecie produkcji? Przeciez to mash 400 bullet (albo jskiejs innej wersji). Wystarczy uzyc wojka google. Jesli jednak moto nie spelnia nowych norm czystosci spalin (a yamaha sr400 nie spelnia) to moto nie zobaczymy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button