Aktualnie czytasz:
Rejestracja motocykla: Od jutra możliwa. Wydziały komunikacji będą otwarte
0

Urzędy, starostwa, w tym także wydziały komunikacyjne wracają do funkcjonowania. Nadal nie wszystkie sprawy będziemy mogli załatwić, ale rejestracja pojazdu, czy odebranie prawa jazdy będzie możliwe.

Pisaliśmy o tym już wczoraj w tym artykule. Najistotniejszą dla wszystkich motocyklistów informacją, jest przywrócenie możliwości zarejestrowania jednośladu w całym kraju. Wychodzimy z hibernacji, możemy się przemieszczać w celach rekreacyjnych – również na naszych ukochanych motocyklach. Nic też obecnie nie stoi już na przeszkodzie, by kupić jednoślad i go zarejestrować.

Pamiętajmy jednak, że urzędy wracają do funkcjonowania na specjalnych zasadach. Nie można nadal gromadzić się w zamkniętych pomieszczeniach i należy ciągle zachowywać odległość przynajmniej dwóch metrów od innych osób. To z pewnością wpłynie na sposób funkcjonowania wydziałów komunikacji.

Aby zatem przyspieszyć proces i maksymalnie skrócić czas oczekiwania, warto przygotować się zawczasu. Każdy z urzędów jest zobowiązany do wystosowania ogłoszeń dotyczących specyfiki pracy. Warto więc na stronie swojego urzędu sprawdzić jakie konkretnie zasady będą obowiązywać przy załatwianiu naszych spraw. Na pewno warto już wcześniej wydrukować sobie niezbędne wnioski i wypełnić przed wyjściem z domu. Tak będzie nie tylko szybciej, ale także bezpieczniej. Dobrze jest także mieć swój długopis, nie zaszkodzą własne środki dezynfekcji. Często trzeba będzie również poczekać na swoją kolej przed budynkiem urzędu. Warunki w poszczególnych urzędach mogą się diametralnie od siebie różnić, dlatego warto sprawdzić obecną sytuację przed wyruszeniem w celu załatwienia sprawy. Pomocne w tym wypadku będą wspomniane strony internetowe oraz urzędowe infolinie.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Najważniejsze jednak, że powoli wracamy do normalności i możemy pozałatwiać coraz więcej może nie kluczowych dla życia, ale wciąż bardzo dla wielu z nas ważnych spraw.

Pamiętajmy jednocześnie o zachowaniu środków ostrożności, higienie, ale również o niezbędnej kulturze. Podejdźmy do sprawy spokojnie i z dużą dozą empatii. Mamy w końcu wiosnę i w końcu można legalnie się przewietrzyć na motocyklu.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%