Rejestracja motocykla: Od jutra możliwa. Wydziały komunikacji będą otwarte

Urzędy, starostwa, w tym także wydziały komunikacyjne wracają do funkcjonowania. Nadal nie wszystkie sprawy będziemy mogli załatwić, ale rejestracja pojazdu, czy odebranie prawa jazdy będzie możliwe.

Pisaliśmy o tym już wczoraj w tym artykule. Najistotniejszą dla wszystkich motocyklistów informacją, jest przywrócenie możliwości zarejestrowania jednośladu w całym kraju. Wychodzimy z hibernacji, możemy się przemieszczać w celach rekreacyjnych – również na naszych ukochanych motocyklach. Nic też obecnie nie stoi już na przeszkodzie, by kupić jednoślad i go zarejestrować.

Pamiętajmy jednak, że urzędy wracają do funkcjonowania na specjalnych zasadach. Nie można nadal gromadzić się w zamkniętych pomieszczeniach i należy ciągle zachowywać odległość przynajmniej dwóch metrów od innych osób. To z pewnością wpłynie na sposób funkcjonowania wydziałów komunikacji.

Aby zatem przyspieszyć proces i maksymalnie skrócić czas oczekiwania, warto przygotować się zawczasu. Każdy z urzędów jest zobowiązany do wystosowania ogłoszeń dotyczących specyfiki pracy. Warto więc na stronie swojego urzędu sprawdzić jakie konkretnie zasady będą obowiązywać przy załatwianiu naszych spraw. Na pewno warto już wcześniej wydrukować sobie niezbędne wnioski i wypełnić przed wyjściem z domu. Tak będzie nie tylko szybciej, ale także bezpieczniej. Dobrze jest także mieć swój długopis, nie zaszkodzą własne środki dezynfekcji. Często trzeba będzie również poczekać na swoją kolej przed budynkiem urzędu. Warunki w poszczególnych urzędach mogą się diametralnie od siebie różnić, dlatego warto sprawdzić obecną sytuację przed wyruszeniem w celu załatwienia sprawy. Pomocne w tym wypadku będą wspomniane strony internetowe oraz urzędowe infolinie.

Najważniejsze jednak, że powoli wracamy do normalności i możemy pozałatwiać coraz więcej może nie kluczowych dla życia, ale wciąż bardzo dla wielu z nas ważnych spraw.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Pamiętajmy jednocześnie o zachowaniu środków ostrożności, higienie, ale również o niezbędnej kulturze. Podejdźmy do sprawy spokojnie i z dużą dozą empatii. Mamy w końcu wiosnę i w końcu można legalnie się przewietrzyć na motocyklu.

[trending]

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button