Rejestracja motocykla: Od jutra możliwa. Wydziały komunikacji będą otwarte

Urzędy, starostwa, w tym także wydziały komunikacyjne wracają do funkcjonowania. Nadal nie wszystkie sprawy będziemy mogli załatwić, ale rejestracja pojazdu, czy odebranie prawa jazdy będzie możliwe.

Pisaliśmy o tym już wczoraj w tym artykule. Najistotniejszą dla wszystkich motocyklistów informacją, jest przywrócenie możliwości zarejestrowania jednośladu w całym kraju. Wychodzimy z hibernacji, możemy się przemieszczać w celach rekreacyjnych - również na naszych ukochanych motocyklach. Nic też obecnie nie stoi już na przeszkodzie, by kupić jednoślad i go zarejestrować.

Pamiętajmy jednak, że urzędy wracają do funkcjonowania na specjalnych zasadach. Nie można nadal gromadzić się w zamkniętych pomieszczeniach i należy ciągle zachowywać odległość przynajmniej dwóch metrów od innych osób. To z pewnością wpłynie na sposób funkcjonowania wydziałów komunikacji.

Aby zatem przyspieszyć proces i maksymalnie skrócić czas oczekiwania, warto przygotować się zawczasu. Każdy z urzędów jest zobowiązany do wystosowania ogłoszeń dotyczących specyfiki pracy. Warto więc na stronie swojego urzędu sprawdzić jakie konkretnie zasady będą obowiązywać przy załatwianiu naszych spraw. Na pewno warto już wcześniej wydrukować sobie niezbędne wnioski i wypełnić przed wyjściem z domu. Tak będzie nie tylko szybciej, ale także bezpieczniej. Dobrze jest także mieć swój długopis, nie zaszkodzą własne środki dezynfekcji. Często trzeba będzie również poczekać na swoją kolej przed budynkiem urzędu. Warunki w poszczególnych urzędach mogą się diametralnie od siebie różnić, dlatego warto sprawdzić obecną sytuację przed wyruszeniem w celu załatwienia sprawy. Pomocne w tym wypadku będą wspomniane strony internetowe oraz urzędowe infolinie.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Najważniejsze jednak, że powoli wracamy do normalności i możemy pozałatwiać coraz więcej może nie kluczowych dla życia, ale wciąż bardzo dla wielu z nas ważnych spraw.

Pamiętajmy jednocześnie o zachowaniu środków ostrożności, higienie, ale również o niezbędnej kulturze. Podejdźmy do sprawy spokojnie i z dużą dozą empatii. Mamy w końcu wiosnę i w końcu można legalnie się przewietrzyć na motocyklu.

[trending]

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button