Aktualnie czytasz:
Przeglądy techniczne 2019. Jednak bez zmian, prezes Kaczyński wycofał projekt ustawy 
0

Przeglądy techniczne 2019. Jednak bez zmian, prezes Kaczyński wycofał projekt ustawy 

autor: Przemysław Borkowski18 grudnia 2018

Planowane na najbliższe lata zmiany w przeglądach technicznych, w tym kary za spóźniony przegląd oraz tzw. opłata jakościowa, zostają „zawieszone”. Podczas ostatniego czytania głos zabrał prezes Jarosław Kaczyński. 

W ubiegły piątek 14 grudnia miejsce miało ostatnie czytanie projektu nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowych, który zakładał intensywnie dyskutowane zmiany dotyczące przeglądów technicznych. 

Dużo pisaliśmy o tzw. opłacie jakościowej, która miała stać się częścią ceny badania technicznego w 2020 roku. Wzrosnąć miała także cena samego badania technicznego oraz kary za jego brak. Badanie miało być droższe nawet o połowę przy jednym dniu spóźnienia. 

Wzrost kosztów pokierowany był koniecznością, w opinii ustawodawcy, prowadzenia nowego systemu dbania o jakość badań technicznych. Ten miałby kosztować 500 milionów złotych.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Prezes Jarosław Kaczyński zabrał głos w piątek podczas finalnego czytania nowelizacji ustawy, która finalnie została wycofana. W jego słowach „procedowana ustawa budzi rzeczywiście wiele wątpliwości, wnoszę o jej wycofanie z porządku dziennego”. 

Na chwilę obecną przeglądy techniczne 2019 będą odbywać się bez zmian. 

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

 

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
67%
0%