Aktualnie czytasz:
Przeglądy techniczne 2019. Jednak bez zmian, prezes Kaczyński wycofał projekt ustawy 
0

Przeglądy techniczne 2019. Jednak bez zmian, prezes Kaczyński wycofał projekt ustawy 

autor: Przemysław Borkowski18 grudnia 2018

Planowane na najbliższe lata zmiany w przeglądach technicznych, w tym kary za spóźniony przegląd oraz tzw. opłata jakościowa, zostają „zawieszone”. Podczas ostatniego czytania głos zabrał prezes Jarosław Kaczyński. 

W ubiegły piątek 14 grudnia miejsce miało ostatnie czytanie projektu nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowych, który zakładał intensywnie dyskutowane zmiany dotyczące przeglądów technicznych. 

Dużo pisaliśmy o tzw. opłacie jakościowej, która miała stać się częścią ceny badania technicznego w 2020 roku. Wzrosnąć miała także cena samego badania technicznego oraz kary za jego brak. Badanie miało być droższe nawet o połowę przy jednym dniu spóźnienia. 

Wzrost kosztów pokierowany był koniecznością, w opinii ustawodawcy, prowadzenia nowego systemu dbania o jakość badań technicznych. Ten miałby kosztować 500 milionów złotych.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Prezes Jarosław Kaczyński zabrał głos w piątek podczas finalnego czytania nowelizacji ustawy, która finalnie została wycofana. W jego słowach „procedowana ustawa budzi rzeczywiście wiele wątpliwości, wnoszę o jej wycofanie z porządku dziennego”. 

Na chwilę obecną przeglądy techniczne 2019 będą odbywać się bez zmian. 

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
67%
0%