Aktualnie czytasz:
Przeglądy techniczne 2019. Jednak bez zmian, prezes Kaczyński wycofał projekt ustawy 
0

Przeglądy techniczne 2019. Jednak bez zmian, prezes Kaczyński wycofał projekt ustawy 

autor: Przemysław Borkowski18 grudnia 2018

Planowane na najbliższe lata zmiany w przeglądach technicznych, w tym kary za spóźniony przegląd oraz tzw. opłata jakościowa, zostają „zawieszone”. Podczas ostatniego czytania głos zabrał prezes Jarosław Kaczyński. 

W ubiegły piątek 14 grudnia miejsce miało ostatnie czytanie projektu nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowych, który zakładał intensywnie dyskutowane zmiany dotyczące przeglądów technicznych. 

Dużo pisaliśmy o tzw. opłacie jakościowej, która miała stać się częścią ceny badania technicznego w 2020 roku. Wzrosnąć miała także cena samego badania technicznego oraz kary za jego brak. Badanie miało być droższe nawet o połowę przy jednym dniu spóźnienia. 

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Wzrost kosztów pokierowany był koniecznością, w opinii ustawodawcy, prowadzenia nowego systemu dbania o jakość badań technicznych. Ten miałby kosztować 500 milionów złotych.

Prezes Jarosław Kaczyński zabrał głos w piątek podczas finalnego czytania nowelizacji ustawy, która finalnie została wycofana. W jego słowach „procedowana ustawa budzi rzeczywiście wiele wątpliwości, wnoszę o jej wycofanie z porządku dziennego”. 

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Na chwilę obecną przeglądy techniczne 2019 będą odbywać się bez zmian. 

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
17%
heh...
0%
Że co?
67%
Grrrr!
17%
Smutne
0%