Aktualnie czytasz:
Prawo Jazdy kat. A na motocykl ze Skuterowo.com. Cz. 6
3

Za nami już godziny jazd szkoleniowych na motocyklu. Wszyscy Ci, którzy wraz z początkiem naszej serii rozpoczęli proces zdobywania prawa jazdy powinni już dotrzeć do momentu zapisu na egzamin teoretyczno – praktyczny.

20 godzin zajęć praktycznych to nie jest duża ilość. Sprawny kursant posiadający dziennie dwie godziny wolnego czasu jest w stanie w ciągu 2 tygodni przejść przez ten etap. Posiadając jakąkolwiek wiedzę o obsłudze skrzyni manualnej nie powinniśmy mieć większych kłopotów z jazdą po mieście. Jakiekolwiek niedomagania możemy spokojnie dopracować podczas szkolenia.

Word Warszawa, Egzamin na prawo jazdyPrawidłowa i bezpieczna obsługa motocykla to jednak nie wszystko. Zachowanie na drodze jest równie ważne. Każdy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego ma swoją specyfikę i mimo zlikwidowania zdefiniowanych tras egzaminacyjnych kandydaci są sprawdzani na określonych drogach. Instruktorzy nauki jazdy doskonale znają wszystkie warianty i dlatego właśnie ograniczają się tylko do określonych rejonów. Dlatego też kurs praktyczny może się wydawać nudny i monotonny. Po kilku dniach jazdy po tych samych ulicach zaczynamy przestawać zwracać uwagę na znaki i śmigać na pamięć.

 
Czytaj
REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Jeśli myślisz, że wraz z instruktorem będziecie zwiedzać miasto i zapuszczać się rekreacyjnie gdzieś dalej to się mylisz. Kurs często ogranicza się nie do nauki jazdy, a do nauki zdania egzaminu. Nie jest to wina ośrodków, a przepisów jakie regulują egzaminy państwowe. Te jasno mówią jakie manewry muszą być wykonane, aby jazda zakończona została dopuszczeniem do samodzielnej jazdy. Przykładowo, jeśli w zasięgu pięciu kilometrów od ośrodka znajduje się tylko jedna ulica jednokierunkowa to wiadomym jest, że będziesz musiał właśnie na niej zagościć wraz z egza

Za tydzień w serii powiemy jak krok po kroku zdać za pierwszym razem i zdobyć wymarzone prawo jazdy.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Fot.: Skuterowo.com
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • Zdjęcie profilowe Whistler
  5 października 2011 at 15:56

  Się pochwalę 😉 Dzisiaj zakończyłem egzamin z wynikiem pozytywnym. Udało się za pierwszym razem:)

  Kurs rozpocząłem w połowie sierpnia, zakończyłem przed połową września. Tylko na egzamin trzeba było czekać trzy tygodnie jeszcze, bo ludzie wystraszeni nowymi zasadami zaliczania testów teoretycznych od przyszłego roku, rzucili się do zdawania i utworzyły się wielkie kolejki :>

 • Zdjęcie profilowe Whistler
  6 października 2011 at 15:23

  No napisałem przecież, że za pierwszym 🙂

  Ps. Tekst porady urywa się w pół słowa.