Aktualnie czytasz:
Prawo jazdy: Czy PKP zabiorą nam prawo jazdy?
4

PKP Polskie Linie Kolejowe proponują, aby karać kierowców odebraniem prawa jazdy za niezatrzymanie się przed znakiem „STOP” umieszczonym przy przejeździe. System miałby być podobny do tego, jaki funkcjonuje w przypadku przekraczania prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym.

Trudno powiedzieć, komu ten pomysł przyniesie najwięcej pożytku. Z jednej strony można zrozumieć chęć PKP PLK zmniejszenia liczby wypadków, do jakich dochodzi na przejazdach kolejowych. Z drugiej jednak nie można się nadziwić skrajnej nieadekwatności kary do przewinienia. Niektórzy kierowcy słusznie zauważają, że jeżeli za wszystkie przewinienia będzie się odbierać uprawnienia – za chwilę nie będzie miał kto jeździć po drogach.

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

 • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
 • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
  • jazdy testowe Triumph
  • grill
  • 20% rabatu na odzież

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
100%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • Zdjęcie profilowe Wombat
  29 sierpnia 2015 at 14:35

  Debile z PKP puściły Ropier..dolino po przygotowanych torach ale za to z kompletnie nieprzygotowaną infrastrukturą dookoła.
  Więc są miejsca że przez wiochy gdzie przedtem tłukły się pospieszniaki 70km/h teraz nagla pojawia sie znikąd cichce Pendolino walące 130km/h.
  A tubylcy nauczeni że pociąg słychać i to duże wcześniej zanim sie pojawi łażą po torach jak po drodze przez wieś.
  Przecież PKP w zeszłym roku postawiło na całej trasie pociągów Pendolino 120 SOKistów pilnujących 24/24 tych przejazdów w pipidówkach.
  teraz zapewne wymyślili że taniej niż zapory i taniej niż SOKiści bedzie postawić znak STOP przed torami i odpowiedzialnością obciążyć kierowców. Bezpieczniej to nie jest ale na pewno duże oszczędności w PKP

 • Zdjęcie profilowe elloco
  29 sierpnia 2015 at 15:38

  Zaraz dojdzie do tego zabieranie prawa jazdy za przejazd na czerwonym świetle, przekroczenie prędkości po za terenem zabudowanym, wymuszenia, kolizje…. Może niech PKP lepiej zadba o te przejazdy i ich oznaczenia ? Bo zatrzymanie nic nie da skoro wszystko jest zarośnięte dookoła.

 • Zdjęcie profilowe
  29 sierpnia 2015 at 15:58

  Wiem że temat jest kontrowersyjny, ale proszę trzymać jakiś poziom dyskusji. Posty użytkownika świadczą o jego kulturze.

 • Zdjęcie profilowe Wombat
  29 sierpnia 2015 at 16:15

  DobryWujek napisał:

  Wiem że temat jest kontrowersyjny, ale proszę trzymać jakiś poziom dyskusji. Posty użytkownika świadczą o jego kulturze.

  Cześć Laczek. A o czym świadczy zakładanie n-tego konta żeby znowu sprowokować zadymę?