Aktualnie czytasz:
Prawo jazdy AM (Karta Motorowerowa) 2016: Zmiany, ułatwiające zdobycie kategorii
7

25 lutego 2016 roku decyzją Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa weszły w życie nowe przepisy regulujące przeprowadzanie egzaminów oraz kursów na prawo jazdy kategorii AM, tym samym ułatwiono wszystkim zdającym drogę do uzyskania tych uprawnień.

Co zatem zmieniło się w przepisach, dotyczących prawa jazdy kategorii AM, za sprawą nowego Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 24 lutego 2016 roku?

 • Po pierwsze skróceniu uległ minimalny czas kursu dla osób ubiegających się o prawo jazdy AM, który w tej chwili wynosi 10 godzin (5 godzin teorii oraz 5 godzin zajęć praktycznych), a nie jak wcześniej 20 godzin.

 

 • Czas trwania samego egzaminu na prawo jazdy także uległ skróceniu i jego minimalny czas wynosi obecnie 10 minut.

 

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

 • Kolejną zmianą jest zniesienie przymusu odbywania się egzaminu na kategorię prawa jazdy AM w ośrodku WORD i tym samym egzamin może odbyć się w miejscowości zamieszkania kandydata.

 

 • W tej chwili trasa przejazdu podczas egzaminu praktycznego nie jest kandydatowi znana wcześniej. Musi on dynamicznie reagować na polecenia osoby egzaminującej, przekazywane za pomocą interkomu.

 

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Zobacz też: Ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy AM (karty motorowerowej) 2016

Jaka jest Twoja reakcja?
31%
5%
19%
 • Dawid
  6 maja 2016 at 16:14

  Koszty sie nie zmienily?
  Prawko ciągle bedzid odbywalo sie w osrodkach szkolen czy np w szkolach?

 • das
  6 maja 2016 at 16:15

  1.Podział ósemki i slalomu wolnego na osobne zadania
  2.Zniesienie minimalnej prędkości przy slalomie szybkim !

 • Zdjęcie profilowe anonim
  anonim
  6 maja 2016 at 18:25

  Jakiś trochę niedokończony ten artykuł…

 • Dla wszystkic LwG
  6 maja 2016 at 20:27

  Będą jescze jakies zmiany ?
  I jak teraz z ceną ?

 • Jarek
  6 maja 2016 at 21:45

  Jakie zdawanie poza ośrodkiem WORD, rozporządzenie istnieje od 25 lutego, a nadal nie można zdawać w powiecie. Dzwoniłem dwa razy i się pytałem, szanowny Pan powiedział,że nie ma zainteresowania. W ogóle nic nie zmienili…

 • das
  7 maja 2016 at 10:05

  Zmian jest sporo, jednak z tym zdawaniem poza WORDem to … jest zainteresowanie i go nie ma, tzn. są zainteresowani kursanci ale WORD nie przyjedzie do 1 czy 2 osób w teren, bo nie są tym zainteresowani finansowo. Teoretycznie może się taka grupa znaleźć ale w praktyce będzie to bardzo trudne.

 • jarek
  4 września 2016 at 20:35

  oni są według mnie pojebani bo:
  1200 zł wydasz na kartę motorowerowej a na samochód tyle samo i tez masz tam tą kartę po co te ustawy lepsza była ustawa ze jak skończysz 18 lat to możesz bez karty jeździć a teraz jak skończysz 18 to tez musisz robić kartę AM