Prawo jazdy A2

Prawo jazdy A2 skierowane jest do osób, które zainteresowane są prowadzeniem jednośladów bardziej zaawansowanych niż motorowery czy popularne 125-ki. Jest to zupełna nowość w motocyklowym świecie. Prawo jazdy A2 zostało wprowadzone w styczniu 2013 roku. Kategoria ta skierowana jest do osób, które ukończyły 18 rok życia.

Prawo jazdy A2 - jakie motocykle?

Prawo jazdy A2 uprawnia do poruszania się motocyklami, których moc nie przekracza 32 kW. Stosunek mocy do masy własnej nie może przekraczać 0,2 kW/kg. Ponadto ten typ prawa jazdy pozwala na poruszanie się motocyklem trójkołowym, którego moc nie jest większa niż 15 kW. Dodatkowo mając prawo jazdy A2 możemy poruszać się wszystkimi pojazdami, do których prowadzenia uprawniają kategorie prawa jazdy A1 oraz AM. Oznacza to, że prawo jazdy A2 daje całkiem szeroki wachlarz możliwości.

Jak zdobyć prawo jazdy A2?

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Aby uzyskać prawo jazdy A2 należy podejść do egzaminu państwowego organizowanego przez lokalne WORDy. Egzamin składa się z dwóch części: części teoretycznej oraz części praktycznej. Część teoretyczna to egzamin przeprowadzany na komputerze. Składa się on z 32 pytań jednokrotnego wyboru. Egzamin ten trwa 25 minut. Następnym etapem jest jazda po placu manewrowym. Po nim egzaminowany sprawdzany jest z radzenia sobie w ruchu miejskim.

Prawo jazdy A2: Garść informacji

Prawo jazdy A2
Wiek wymagany  Ukończone 18 lat
Typ egzaminu  Państwowy
Rodzaj egzaminu Część teoretyczna oraz część praktyczna
Ilość pytań w części teoretycznej 32
Organizator egzaminu Lokalny WORD
Rok wprowadzenia uprawnień kat. A2 2013 rok
Rodzaj maszyny Max. moc: 32 kW. Stosunek mocy do masy własnej max. 0,2 kW/kg

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

  1. Z tego co wiem A2 jest do max 35 kw . Poprawcie to prosze bo od roku nic z tym nie jest zrobione i wprowadzacie ludzi w błąd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button