Aktualnie czytasz:
Prawo jazdy A2
1

Prawo jazdy A2 skierowane jest do osób, które zainteresowane są prowadzeniem jednośladów bardziej zaawansowanych niż motorowery czy popularne 125-ki. Jest to zupełna nowość w motocyklowym świecie. Prawo jazdy A2 zostało wprowadzone w styczniu 2013 roku. Kategoria ta skierowana jest do osób, które ukończyły 18 rok życia.

Prawo jazdy A2 – jakie motocykle?

Prawo jazdy A2 uprawnia do poruszania się motocyklami, których moc nie przekracza 32 kW. Stosunek mocy do masy własnej nie może przekraczać 0,2 kW/kg. Ponadto ten typ prawa jazdy pozwala na poruszanie się motocyklem trójkołowym, którego moc nie jest większa niż 15 kW. Dodatkowo mając prawo jazdy A2 możemy poruszać się wszystkimi pojazdami, do których prowadzenia uprawniają kategorie prawa jazdy A1 oraz AM. Oznacza to, że prawo jazdy A2 daje całkiem szeroki wachlarz możliwości.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Jak zdobyć prawo jazdy A2?

Aby uzyskać prawo jazdy A2 należy podejść do egzaminu państwowego organizowanego przez lokalne WORDy. Egzamin składa się z dwóch części: części teoretycznej oraz części praktycznej. Część teoretyczna to egzamin przeprowadzany na komputerze. Składa się on z 32 pytań jednokrotnego wyboru. Egzamin ten trwa 25 minut. Następnym etapem jest jazda po placu manewrowym. Po nim egzaminowany sprawdzany jest z radzenia sobie w ruchu miejskim.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Prawo jazdy A2: Garść informacji

Prawo jazdy A2
Wiek wymagany Ukończone 18 lat
Typ egzaminu Państwowy
Rodzaj egzaminuCzęść teoretyczna oraz część praktyczna
Ilość pytań w części teoretycznej32
Organizator egzaminuLokalny WORD
Rok wprowadzenia uprawnień kat. A22013 rok
Rodzaj maszynyMax. moc: 32 kW. Stosunek mocy do masy własnej max. 0,2 kW/kg
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
27%
heh...
18%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
45%
  • Kuba
    2 lipca 2017 at 20:34

    Z tego co wiem A2 jest do max 35 kw . Poprawcie to prosze bo od roku nic z tym nie jest zrobione i wprowadzacie ludzi w błąd