Aktualnie czytasz:
Potężna awaria CEPiK i ePUAP. Ogromne problemy z rejestracją w wydziałach komunikacji i sprawdzaniem punktów karnych.
0

Potężna awaria CEPiK i ePUAP. Ogromne problemy z rejestracją w wydziałach komunikacji i sprawdzaniem punktów karnych.

autor: Leszek Śledziński12 czerwca 2018

System Rejestrów Państwowych uległ potężnej awarii, a jego administratorzy nie znaleźli jeszcze jej przyczyny. To oznacza, że dziś w urzędach całej Polski nie załatwimy żadnej ze spraw.

Ministerstwo Cyfryzacji rozkłada ręce. Dziś nie działa SRP, CEPiK oraz ePUAP, czyli wszystkie usługi Systemu Rejestrów Państwowych oraz PESEL. Urzędnicy nie mają możliwości zarejestrowania pojazdu, przyjmowania jakichkolwiek wniosków oraz wydawania dokumentów. Awaria objęła także usługi dostępne przez Internet za pośrednictwem stron Obywatel.gov.pl.

Dziś od godzin porannych niedostępne są serwisy http://Obywatel.gov.pl , http://Pz.gov.pl , http://Cepik.gov.pl , http://Epuap.gov.pl . Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP. Trwają intensywne prace nad usunięciem awarii. Przepraszamy za utrudnienia. – Ministerstwo Infrastruktury

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Awaria jest na tyle poważna, że w Centralnym Ośrodku Informatyki powołany został sztab kryzysowy, który pracuje nad przywróceniem funkcjonowania wszystkich usług, w tym CEPiK. Na tę chwilę Ministerstwo Cyfryzacji nie jest w stanie określić przyczyn wystąpienia zakłóceń w działaniu systemu, przez co nieznany jest termin przywrócenia usług.

Taka awaria infrastruktury powoduje też zakłócenia w pracy Policji. Funkcjonariusze utracili dostęp do bazy PESEL oraz CEP.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Aktualizacja (14:00)

Awaria została usunięta. Wszystkie systemy SRP są sprawne.

Działanie SRP, CEPiK oraz platformy ePUAP zostało przywrócone. Oznacza to, że obsługa w urzędach może być prowadzona normalnie. Nadal trwają prace na przywróceniem działania e-usług oraz stron www: http://Pz.gov.pl , http://Epuap.gov.pl , oraz http://Cepik.gov.pl.
– informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
90%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%