Aktualnie czytasz:
Potężna awaria CEPiK i ePUAP. Ogromne problemy z rejestracją w wydziałach komunikacji i sprawdzaniem punktów karnych.

Potężna awaria CEPiK i ePUAP. Ogromne problemy z rejestracją w wydziałach komunikacji i sprawdzaniem punktów karnych.

autor: Leszek Śledziński12 czerwca 2018

System Rejestrów Państwowych uległ potężnej awarii, a jego administratorzy nie znaleźli jeszcze jej przyczyny. To oznacza, że dziś w urzędach całej Polski nie załatwimy żadnej ze spraw.

Ministerstwo Cyfryzacji rozkłada ręce. Dziś nie działa SRP, CEPiK oraz ePUAP, czyli wszystkie usługi Systemu Rejestrów Państwowych oraz PESEL. Urzędnicy nie mają możliwości zarejestrowania pojazdu, przyjmowania jakichkolwiek wniosków oraz wydawania dokumentów. Awaria objęła także usługi dostępne przez Internet za pośrednictwem stron Obywatel.gov.pl.

Dziś od godzin porannych niedostępne są serwisy http://Obywatel.gov.pl , http://Pz.gov.pl , http://Cepik.gov.pl , http://Epuap.gov.pl . Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP. Trwają intensywne prace nad usunięciem awarii. Przepraszamy za utrudnienia. - Ministerstwo Infrastruktury

Awaria jest na tyle poważna, że w Centralnym Ośrodku Informatyki powołany został sztab kryzysowy, który pracuje nad przywróceniem funkcjonowania wszystkich usług, w tym CEPiK. Na tę chwilę Ministerstwo Cyfryzacji nie jest w stanie określić przyczyn wystąpienia zakłóceń w działaniu systemu, przez co nieznany jest termin przywrócenia usług.

 
Czytaj
REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.

Taka awaria infrastruktury powoduje też zakłócenia w pracy Policji. Funkcjonariusze utracili dostęp do bazy PESEL oraz CEP.

Aktualizacja (14:00)

Awaria została usunięta. Wszystkie systemy SRP są sprawne.

 
Czytaj
REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Działanie SRP, CEPiK oraz platformy ePUAP zostało przywrócone. Oznacza to, że obsługa w urzędach może być prowadzona normalnie. Nadal trwają prace na przywróceniem działania e-usług oraz stron www: http://Pz.gov.pl , http://Epuap.gov.pl , oraz http://Cepik.gov.pl.
- informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Jaka jest Twoja reakcja?
90%
0%
0%

Podziel się opinią

lub