Potężna awaria CEPiK i ePUAP. Ogromne problemy z rejestracją w wydziałach komunikacji i sprawdzaniem punktów karnych.

System Rejestrów Państwowych uległ potężnej awarii, a jego administratorzy nie znaleźli jeszcze jej przyczyny. To oznacza, że dziś w urzędach całej Polski nie załatwimy żadnej ze spraw.

Ministerstwo Cyfryzacji rozkłada ręce. Dziś nie działa SRP, CEPiK oraz ePUAP, czyli wszystkie usługi Systemu Rejestrów Państwowych oraz PESEL. Urzędnicy nie mają możliwości zarejestrowania pojazdu, przyjmowania jakichkolwiek wniosków oraz wydawania dokumentów. Awaria objęła także usługi dostępne przez Internet za pośrednictwem stron Obywatel.gov.pl.

Dziś od godzin porannych niedostępne są serwisy http://Obywatel.gov.pl , http://Pz.gov.pl , http://Cepik.gov.pl , http://Epuap.gov.pl . Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP. Trwają intensywne prace nad usunięciem awarii. Przepraszamy za utrudnienia. - Ministerstwo Infrastruktury

Awaria jest na tyle poważna, że w Centralnym Ośrodku Informatyki powołany został sztab kryzysowy, który pracuje nad przywróceniem funkcjonowania wszystkich usług, w tym CEPiK. Na tę chwilę Ministerstwo Cyfryzacji nie jest w stanie określić przyczyn wystąpienia zakłóceń w działaniu systemu, przez co nieznany jest termin przywrócenia usług.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Taka awaria infrastruktury powoduje też zakłócenia w pracy Policji. Funkcjonariusze utracili dostęp do bazy PESEL oraz CEP.

[trending]

Aktualizacja (14:00)

Awaria została usunięta. Wszystkie systemy SRP są sprawne.

Działanie SRP, CEPiK oraz platformy ePUAP zostało przywrócone. Oznacza to, że obsługa w urzędach może być prowadzona normalnie. Nadal trwają prace na przywróceniem działania e-usług oraz stron www: http://Pz.gov.pl , http://Epuap.gov.pl , oraz http://Cepik.gov.pl.
- informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button