Policjanci na motocyklach wyjeżdżają na drogi

Wraz z rozpoczęciem wiosny na drogi wyjechali policjanci na motocyklach. Jednośladowe patrole można zobaczyć już chociażby w województwie lubuskim i dolnośląskim. Jak informują przedstawiciele policji w nocie prasowej:

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach, również milośnikom "dwóch kółek", policjanci gorzowskiej drogówki od kilku dni pełnią służbę patrolową właśnie na motocyklach. Nowoczesne i świetnie wyposażone maszyny są dużym ułatwieniem w eliminowaniu niebezpiecznych zachowań na drodze. Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania, szczególnie ze strony nieodpowiedzialnych kierowców. Mundurowi będą służyć wszelką radą i pomocą na drodze.

Z tymi, eghm, nowoczesnymi motocyklami to bym nie przesadzał...

Fakt jest faktem, że policjanci na motocyklach są w stanie dużo szybciej reagować na zagrożenia, szybciej dotrzeć do wypadku czy sprawnie rozładować zakorkowane skrzyżowanie. Z wypowiedzi dla gorzowskiego portalu Nasze Miasto wynika także, że policjanci na motocyklach upominają kierowców samochodów by ci patrzyli w lusterka i powoli przyzwyczajali się do powrotu motocyklistów na drogi.

Źródło: policja.pl

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Inne publikacje na ten temat:

3 opinii

  1. Ci ci nazywają. Nas dawcami nie mają. Pojęcia jak to jest jak muszki wymuszają. Pierwszeństwa. Bo nigdy. Nie mieli styczności z motocyklem . LWG.

  2. Parę dni temu spotkałem na drodze policjanta na motocyklu.Poza granicami miasta jechał sobie slalomem ha!ha!Pozdrowił mnie a ja jego,chociaż pewnie wcześniej „suszył”bo jest tam duża prosta i kierowcy lubią tam zaszaleć a ograniczenia są 50 i 70!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button