Aktualnie czytasz:
Policjanci na motocyklach wyjeżdżają na drogi
3

Wraz z rozpoczęciem wiosny na drogi wyjechali policjanci na motocyklach. Jednośladowe patrole można zobaczyć już chociażby w województwie lubuskim i dolnośląskim. Jak informują przedstawiciele policji w nocie prasowej:

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach, również milośnikom "dwóch kółek", policjanci gorzowskiej drogówki od kilku dni pełnią służbę patrolową właśnie na motocyklach. Nowoczesne i świetnie wyposażone maszyny są dużym ułatwieniem w eliminowaniu niebezpiecznych zachowań na drodze. Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania, szczególnie ze strony nieodpowiedzialnych kierowców. Mundurowi będą służyć wszelką radą i pomocą na drodze.

Z tymi, eghm, nowoczesnymi motocyklami to bym nie przesadzał...

Fakt jest faktem, że policjanci na motocyklach są w stanie dużo szybciej reagować na zagrożenia, szybciej dotrzeć do wypadku czy sprawnie rozładować zakorkowane skrzyżowanie. Z wypowiedzi dla gorzowskiego portalu Nasze Miasto wynika także, że policjanci na motocyklach upominają kierowców samochodów by ci patrzyli w lusterka i powoli przyzwyczajali się do powrotu motocyklistów na drogi.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Źródło: policja.pl

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
5%
23%
  • MARIUSZ
    29 marca 2017 at 13:22

    Ci ci nazywają. Nas dawcami nie mają. Pojęcia jak to jest jak muszki wymuszają. Pierwszeństwa. Bo nigdy. Nie mieli styczności z motocyklem . LWG.

  • Zdjęcie profilowe ANDRE
    1 kwietnia 2017 at 16:41

    Parę dni temu spotkałem na drodze policjanta na motocyklu.Poza granicami miasta jechał sobie slalomem ha!ha!Pozdrowił mnie a ja jego,chociaż pewnie wcześniej „suszył”bo jest tam duża prosta i kierowcy lubią tam zaszaleć a ograniczenia są 50 i 70!