Pogoda na długi weekend: ciepło, ale burzowo (14-17.06.2017)

Już rozpoczęty długi weekend zapowiada się stosunkowo pozytywnie dla motocyklistów. Temperatury na poziomie 20 stopni Celsjusza powinny utrzymać się w całej Polsce. Należy uważać jednak na przelotne opady deszczu, burze i silny wiatr – zwłaszcza w piątek.

Dziś pobawię się w pogodynkę, choć do p. Kota pewnie mi daleko. Wszystkie gwiazdy na niebie wskazują na to, że – już rozpoczęty – długi weekend będzie ciepły. Temperatury w zależności od regionu będą wahać się od 19 do nawet 25 stopni. Należy uważać jednak na burze, które zimny front atmosferyczny przyniesie do nas w piątek.

Przelotne, lokalnie intensywne opady deszczu w piątek przedpołudniem zawitają na zachodzie Polski. Do tego silny wiatr, na zachodzie i w centrum, oraz burze z piorunami. Popołudniu popada także na wschodzie i także intensywnie.

Ciepłe powietrze najdłużej utrzyma się na południowym-wschodzie. Tam temperatury mogą sięgać tam 26 stopni Celsjusza.

W sobotę dużo ładniej, zwłaszcza na zachodzie oraz Warmii i Mazurach. Temperatura na poziomie 21 stopni Celsjusza oraz niskie zachmurzenie. Niestety, niekorzystna – do jazdy na motorku! – pogoda utrzyma się w centralnej i wschodniej Polsce. Niedziela to powtórka z rozrywki z lokalnymi przejaśnieniami.

Pointa? W długi czerwcowy weekend ciepło, ale deszczowo z możliwymi intensywnymi opadami i burzami. Jeśli planujecie motocyklowy wypad, zabierzcie ze sobą dobrą odzież przeciwdeszczową i zaplanujcie postoje, gdyby trzeba było się schować.

Pogodę dla motocyklistów znajdziecie TUTAJ. A od siebie dodam, że planując szczegółową trasę można skorzystać z aplikacji WhenToRide.

2 opinii

 1. “do jazdy na motorku!”
  Ja Ci k***a dam motorek.
  “Pointa? W długi majowy weekend ciepło,”
  Co mnie maj obchodzi ?

 2. “do jazdy na motorku!”
  Ja Ci k***a dam motorek.
  “Pointa? W długi majowy weekend ciepło”
  Co mnie maj obchodzi ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button