Aktualnie czytasz:
Podwyżki OC 2017: Kto zapłaci najwięcej za ubezpieczenie?
2

Podwyżki ubezpieczeń OC 2016/2017 dotyczą wszystkich. Jednakże tabele poszczególnych towarzystw zawierają wiele zmiennych za sprawą których jedni znajdują się w na uprzywilejowanej pozycji, a inni wręcz przeciwnie.

Najbardziej po kieszeni dostaniesz za swój młody wiek. Kierowcy poniżej 30 roku życia znajdują się w grupie największego ryzyka. Dane statystyczne wskazują także, że młodzi są w największej mierze odpowiedzialni za powodowanie największych szkód nie tylko na pojazdach, ale także osobach. Podczas ustalania wysokości składki OC 2016/2017 ubezpieczyciel podejrzliwie patrzy na osoby z niewielkim stażem za kierownicą. Najgorzej jest w przypadku osób, które posiadają prawo jazdy krócej, niż 3 lata. Sposobem na obniżenie składki jest zatem rejestracja pojazdu „na współwłaściciela”, którym może zostać ojciec, dziadek czy starszy brat.

Ubezpieczyciel w momencie wyliczania składki bierze pod uwagę także twoją historię. Procentowo największe podwyżki dotyczą kierowców, którzy w przeszłości powodowali szkody. Nawet jedno zdarzenie drastycznie wpłynie na koszty przedłużenia polisy.

Nie od dziś wiadomo także, że mieszkańcy dużych miast płacą więcej zarówno za OC jak i AC. Statystycznie w mieście dochodzi do największej ilości kolizji i wypadków, które angażują finansowo ubezpieczyciela. Tutaj z pomocą także może przyjść rodzina posiadająca bardziej „korzystny” kod pocztowy.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Teoretycznie najgorszym połączeniem dla ubezpieczyciela jest kierowca pojazdu o dużej pojemności silnika, z niewielkim doświadczeniem za kierownicą oraz mieszkającym w dużym mieście. Nierzadko wówczas składka OC przekracza wartość samochodu czy motocykla.

 

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Jaka jest Twoja reakcja?
17%
0%
0%
  • dkld
    1 grudnia 2016 at 10:12

    Właśnie dostałem do zapłaty OC za moje 125ccm.5 zł więcej nie z tamtym roku:D

  • Pawlo
    21 grudnia 2016 at 13:16

    Ja w kwietniu tego roku za mojego 125 zaplacilem 120 zlotych ciekawe ile w 2017 roku zaplace