Aktualnie czytasz:
Podwyżki OC 2017: Kto zapłaci najwięcej za ubezpieczenie?
2

Podwyżki ubezpieczeń OC 2016/2017 dotyczą wszystkich. Jednakże tabele poszczególnych towarzystw zawierają wiele zmiennych za sprawą których jedni znajdują się w na uprzywilejowanej pozycji, a inni wręcz przeciwnie.

Najbardziej po kieszeni dostaniesz za swój młody wiek. Kierowcy poniżej 30 roku życia znajdują się w grupie największego ryzyka. Dane statystyczne wskazują także, że młodzi są w największej mierze odpowiedzialni za powodowanie największych szkód nie tylko na pojazdach, ale także osobach. Podczas ustalania wysokości składki OC 2016/2017 ubezpieczyciel podejrzliwie patrzy na osoby z niewielkim stażem za kierownicą. Najgorzej jest w przypadku osób, które posiadają prawo jazdy krócej, niż 3 lata. Sposobem na obniżenie składki jest zatem rejestracja pojazdu „na współwłaściciela”, którym może zostać ojciec, dziadek czy starszy brat.

Ubezpieczyciel w momencie wyliczania składki bierze pod uwagę także twoją historię. Procentowo największe podwyżki dotyczą kierowców, którzy w przeszłości powodowali szkody. Nawet jedno zdarzenie drastycznie wpłynie na koszty przedłużenia polisy.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Nie od dziś wiadomo także, że mieszkańcy dużych miast płacą więcej zarówno za OC jak i AC. Statystycznie w mieście dochodzi do największej ilości kolizji i wypadków, które angażują finansowo ubezpieczyciela. Tutaj z pomocą także może przyjść rodzina posiadająca bardziej „korzystny” kod pocztowy.

Teoretycznie najgorszym połączeniem dla ubezpieczyciela jest kierowca pojazdu o dużej pojemności silnika, z niewielkim doświadczeniem za kierownicą oraz mieszkającym w dużym mieście. Nierzadko wówczas składka OC przekracza wartość samochodu czy motocykla.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
17%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
  • dkld
    1 grudnia 2016 at 10:12

    Właśnie dostałem do zapłaty OC za moje 125ccm.5 zł więcej nie z tamtym roku:D

  • Pawlo
    21 grudnia 2016 at 13:16

    Ja w kwietniu tego roku za mojego 125 zaplacilem 120 zlotych ciekawe ile w 2017 roku zaplace