Podwyżki OC 2017: Kto zapłaci najwięcej za ubezpieczenie?

Podwyżki ubezpieczeń OC 2016/2017 dotyczą wszystkich. Jednakże tabele poszczególnych towarzystw zawierają wiele zmiennych za sprawą których jedni znajdują się w na uprzywilejowanej pozycji, a inni wręcz przeciwnie.

Najbardziej po kieszeni dostaniesz za swój młody wiek. Kierowcy poniżej 30 roku życia znajdują się w grupie największego ryzyka. Dane statystyczne wskazują także, że młodzi są w największej mierze odpowiedzialni za powodowanie największych szkód nie tylko na pojazdach, ale także osobach. Podczas ustalania wysokości składki OC 2016/2017 ubezpieczyciel podejrzliwie patrzy na osoby z niewielkim stażem za kierownicą. Najgorzej jest w przypadku osób, które posiadają prawo jazdy krócej, niż 3 lata. Sposobem na obniżenie składki jest zatem rejestracja pojazdu „na współwłaściciela”, którym może zostać ojciec, dziadek czy starszy brat.

Ubezpieczyciel w momencie wyliczania składki bierze pod uwagę także twoją historię. Procentowo największe podwyżki dotyczą kierowców, którzy w przeszłości powodowali szkody. Nawet jedno zdarzenie drastycznie wpłynie na koszty przedłużenia polisy.

Nie od dziś wiadomo także, że mieszkańcy dużych miast płacą więcej zarówno za OC jak i AC. Statystycznie w mieście dochodzi do największej ilości kolizji i wypadków, które angażują finansowo ubezpieczyciela. Tutaj z pomocą także może przyjść rodzina posiadająca bardziej „korzystny” kod pocztowy.

Teoretycznie najgorszym połączeniem dla ubezpieczyciela jest kierowca pojazdu o dużej pojemności silnika, z niewielkim doświadczeniem za kierownicą oraz mieszkającym w dużym mieście. Nierzadko wówczas składka OC przekracza wartość samochodu czy motocykla.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

 

Czytaj dalej

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

Inne publikacje na ten temat:

2 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button