Aktualnie czytasz:
Po co nam ubezpieczenie OC motocykla? Moto Doradca wyjaśnia
3

Skuterowo.com natrafiło na dość ciekawy, rzeczowy film mówiący właściwie wszystko o obowiązkowym ubezpieczeniu OC (odpowiedzialności cywilnej). Już wcześniej wyjaśnialiśmy wielokrotnie kwestię obowiązkowych polis. Jest to jednak temat na tyle ważny, że chyba warto w ten nietypowy sposób spojrzeć na niego jeszcze raz.

Po co nam ubezpieczenie OC? Wyobraźmy sobie sytuację, że nikt nie ma obowiązku jego posiadania. Co wówczas się dzieje?
1. W sytuacji kiedy ktoś uszkodzi w wyniku kolizji nasz skuter/motocykl, wówczas ciężko by było dochodzić odszkodowania od sprawcy zdarzenia. Nie każdego będzie stać kupić nam nowy jednoślad, albo go wyremontować.

2. Analogicznie jest kiedy to my spowodujemy szkody. Dzięki OC śpimy spokojnie. Nie będziemy musieli inwestować własnych środków w usuwanie skutków wypadku/kolizji.

3. Najważniejsze – nie odpowiadamy finansowo w przypadku szkód na cudzym zdrowiu i życiu. Tutaj tak naprawdę koszty mogą iść nawet w miliony. Rehabilitacja, odszkodowanie, dożywotnie renty – to wszystko pokrywa poszkodowanym nasz ubezpieczyciel.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

4. OC nie chroni nas przed konsekwencjami prawnymi, a jedynie finansowymi. W przypadku spowodowania czyjeś śmierci/kalectwa możemy trafić nawet do więzienia.

5. O tym warto pamiętać – OC nie działa kiedy poruszamy się pojazdem bez uprawnień, w stanie nietrzeźwości albo bez badań technicznych. Wiele czynników daje furtkę ubezpieczycielowi do zastosowania regresu i przerzucenia całej odpowiedzialności na kierowcę.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
 • Zdjęcie profilowe Berg
  22 września 2014 at 13:23

  (…)4. OC nie chroni nas przed konsekwencjami prawnymi, a jedynie prawnymi.(…)

  Poprawcie to zdanie, bo nie wiadomo o co chodzi 🙂

 • Zdjęcie profilowe Anek
  25 września 2014 at 17:25

  I właśnie z tych powodów mam nie tylko skuter ubezpieczony, ale nawet sobie w CUK wykupiłem OC rowerowe.

 • mirek
  21 sierpnia 2015 at 13:59

  Ubezpieczenie naprawdę warto wykupić, niestety miałem okazję się o tym przekonać, co prawda zapłaciłem mandat i miałem pewne problemy, ale już odszkodowaniem nie musiałem się martwić, dobrze, że miałem OC Zabrze http://silesiaubezpieczenia.pl/, bo wypłacili bez problemu wszystko.