Aktualnie czytasz:
Pijany 19-latek uderza w drzewo z pasażerem. Brak uprawnień, ubezpieczenia i... kasków
0

19-latek miał blisko 2 promile alkoholu we krwi. 20-letni pasażer 1,5 promila. Kierujący motocyklem stracił panowanie na pojazdem i uderzył w drzewo. Obydwaj nie posiadali kasków, zostali przetransportowali do szpitala.

KWP z Lublina informuje o zdarzeniu drogowym do którego doszło w ubiegłą sobotę w gminie Serokompla. Jadący motocyklem marki Yamaha 19-latek stracił panowanie nad pojazdem w okolicy wsi Krzówka. Uderzył w drzewo. Wraz z 20-letnim pasażerem zostali przetransportowani do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała.

Obydwaj, kierowca i pasażer, byli pijani. U kierowcy stwierdzono ponad 2 promile alkoholu we krwi. Obydwaj nie posiadali także kasków. 19-latek nie miał uprawień do poruszania się pojazdem, a sam motocykl był niezarejestrowany i nieubezpieczony.

Policjanci na miejscu ustalili, że niezarejestrowanym i nieubezpieczonym motocyklem marki Yamaha jechali dwaj mieszkańcy gminy Serokomla. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że jadący z bardzo dużą prędkością motocykl zjechał z jezdni na pobocze i po kilkuset metrach uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że zbiornik paliwa, siedzisko i inne części motocykla rozrzucone były w promieniu kilkunastu metrów. Jadący motocyklem 19 i 20-latek z gminy Serokomla doznali poważnych obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala – informuje asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Obecnie policja prowadzi działania wyjaśniające szczegóły zdarzenia. Funkcjonariusze będą ustalać także, kto udostępnił motocykl nastolatkowi.

Źródło: KWP Lublin, lublin112.pl

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
12%
0%
5%