Pijany 19-latek uderza w drzewo z pasażerem. Brak uprawnień, ubezpieczenia i… kasków

19-latek miał blisko 2 promile alkoholu we krwi. 20-letni pasażer 1,5 promila. Kierujący motocyklem stracił panowanie na pojazdem i uderzył w drzewo. Obydwaj nie posiadali kasków, zostali przetransportowali do szpitala.

KWP z Lublina informuje o zdarzeniu drogowym do którego doszło w ubiegłą sobotę w gminie Serokompla. Jadący motocyklem marki Yamaha 19-latek stracił panowanie nad pojazdem w okolicy wsi Krzówka. Uderzył w drzewo. Wraz z 20-letnim pasażerem zostali przetransportowani do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała.

Obydwaj, kierowca i pasażer, byli pijani. U kierowcy stwierdzono ponad 2 promile alkoholu we krwi. Obydwaj nie posiadali także kasków. 19-latek nie miał uprawień do poruszania się pojazdem, a sam motocykl był niezarejestrowany i nieubezpieczony.

Policjanci na miejscu ustalili, że niezarejestrowanym i nieubezpieczonym motocyklem marki Yamaha jechali dwaj mieszkańcy gminy Serokomla. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że jadący z bardzo dużą prędkością motocykl zjechał z jezdni na pobocze i po kilkuset metrach uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że zbiornik paliwa, siedzisko i inne części motocykla rozrzucone były w promieniu kilkunastu metrów. Jadący motocyklem 19 i 20-latek z gminy Serokomla doznali poważnych obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala – informuje asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Obecnie policja prowadzi działania wyjaśniające szczegóły zdarzenia. Funkcjonariusze będą ustalać także, kto udostępnił motocykl nastolatkowi.

Źródło: KWP Lublin, lublin112.pl

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button