Aktualnie czytasz:
Pijany 19-latek uderza w drzewo z pasażerem. Brak uprawnień, ubezpieczenia i… kasków
0

19-latek miał blisko 2 promile alkoholu we krwi. 20-letni pasażer 1,5 promila. Kierujący motocyklem stracił panowanie na pojazdem i uderzył w drzewo. Obydwaj nie posiadali kasków, zostali przetransportowali do szpitala.

KWP z Lublina informuje o zdarzeniu drogowym do którego doszło w ubiegłą sobotę w gminie Serokompla. Jadący motocyklem marki Yamaha 19-latek stracił panowanie nad pojazdem w okolicy wsi Krzówka. Uderzył w drzewo. Wraz z 20-letnim pasażerem zostali przetransportowani do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała.

Obydwaj, kierowca i pasażer, byli pijani. U kierowcy stwierdzono ponad 2 promile alkoholu we krwi. Obydwaj nie posiadali także kasków. 19-latek nie miał uprawień do poruszania się pojazdem, a sam motocykl był niezarejestrowany i nieubezpieczony.

Policjanci na miejscu ustalili, że niezarejestrowanym i nieubezpieczonym motocyklem marki Yamaha jechali dwaj mieszkańcy gminy Serokomla. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że jadący z bardzo dużą prędkością motocykl zjechał z jezdni na pobocze i po kilkuset metrach uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że zbiornik paliwa, siedzisko i inne części motocykla rozrzucone były w promieniu kilkunastu metrów. Jadący motocyklem 19 i 20-latek z gminy Serokomla doznali poważnych obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala – informuje asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Obecnie policja prowadzi działania wyjaśniające szczegóły zdarzenia. Funkcjonariusze będą ustalać także, kto udostępnił motocykl nastolatkowi.

Źródło: KWP Lublin, lublin112.pl

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Jaka jest Twoja reakcja?
12%
0%
5%