Aktualnie czytasz:
Oślepianie światłami mijania: Dlaczego warto je wyregulować w jednośladzie?
5

Wczoraj mówiliśmy na Skuterowo.com o jeździe motocyklem czy też skuterem na długich. Dzisiaj w ramach Bloga Skuterowo.com temat prawidłowego ustawiania świateł. Temat często ignorowany nie tylko przez puszkarzy, również przez jednośladowców, niestety.

Macie czasami wrażenie, że co drugi pojazd na naszych drogach Was oślepia? Każdy chyba wie jak bardzo jest to irytujące zjawisko. Jednak nie o komfort podróżowania tutaj chodzi, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo. Jadąc jednośladem, gdy zostaniecie przez kogoś oślepieni na moment Wasze oko traci możliwość oceny odległości, prędkości pojazdów oraz ciężko jest Wam dostrzec zagrożenia w Waszym otoczeniu. To właśnie dlatego prawidłowe ustawienie reflektorów jest obowiązkowym punktem każdego badania technicznego, również motorowerów i motocykli. Sporo na ten temat mówi też Leszek ze Skuterowo.com na swoim motoryzacyjnym vlogu.

Musicie też pamiętać o tym, że Policja może zatrzymać Wasz dowód rejestracyjny. Nie muszą mieć przy tym przy sobie specjalistycznej aparatury. Na podstawie samych podejrzeń funkcjonariusz jest uprawniony do zakazania dalszej jazdy ze względu na niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Sprawdzenie ustawienia świateł nie jest kosztowne i można zrobić to na każdej stacji diagnostycznej za dosłownie kilka złotych. Jeśli wkurza Cię oślepianie przez innych to zacznij od zweryfikowania stanu swoich świateł.

 

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

 

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%