Aktualnie czytasz:
Oślepianie światłami mijania: Dlaczego warto je wyregulować w jednośladzie?
5

Wczoraj mówiliśmy na Skuterowo.com o jeździe motocyklem czy też skuterem na długich. Dzisiaj w ramach Bloga Skuterowo.com temat prawidłowego ustawiania świateł. Temat często ignorowany nie tylko przez puszkarzy, również przez jednośladowców, niestety.

Macie czasami wrażenie, że co drugi pojazd na naszych drogach Was oślepia? Każdy chyba wie jak bardzo jest to irytujące zjawisko. Jednak nie o komfort podróżowania tutaj chodzi, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo. Jadąc jednośladem, gdy zostaniecie przez kogoś oślepieni na moment Wasze oko traci możliwość oceny odległości, prędkości pojazdów oraz ciężko jest Wam dostrzec zagrożenia w Waszym otoczeniu. To właśnie dlatego prawidłowe ustawienie reflektorów jest obowiązkowym punktem każdego badania technicznego, również motorowerów i motocykli. Sporo na ten temat mówi też Leszek ze Skuterowo.com na swoim motoryzacyjnym vlogu.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Musicie też pamiętać o tym, że Policja może zatrzymać Wasz dowód rejestracyjny. Nie muszą mieć przy tym przy sobie specjalistycznej aparatury. Na podstawie samych podejrzeń funkcjonariusz jest uprawniony do zakazania dalszej jazdy ze względu na niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Sprawdzenie ustawienia świateł nie jest kosztowne i można zrobić to na każdej stacji diagnostycznej za dosłownie kilka złotych. Jeśli wkurza Cię oślepianie przez innych to zacznij od zweryfikowania stanu swoich świateł.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

 

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%