Od dziś tylko żółte fotoradary mogą robić zdjęcia

Dziś wchodzi w życie znowelizowana ustawa na mocy której z polskich dróg mają zniknąć wszystkie atrapy i tak zwane "szare" fotoradary. Teraz mandat będzie można otrzymać wyłącznie z żółtych maszyn.

Wiele fotoradarów musiało zostać wyłączonych z użytku. Jednak tylko na jakiś czas. Urządzenia, które nie zostały przystosowane do nowych przepisów zostaną wkrótce oklejone. Wedle szacunków ze stycznia tego roku niemal połowa masztów nie spełniała dzisiejszych wymogów. Teraz wcale nie jest lepiej.

W międzyczasie Polskie Towarzystwo Kierowców w rozmowie z  TVN Turbo zaproponowało, żeby pieniądze z mandatów wystawionych na podstawie zdjęć z fotoradarów były przeznaczane na poprawę bezpieczeństwa na drogach. - Wystarczy, że raz do roku jakaś komisja będzie ustalała listę celów związanych z poprawą bezpieczeństwa, na które te pieniądze będą przeznaczane i nie rząd nie będzie mógł ich zabrać na jakikolwiek inny cel - powiedział Bartosz Józwiak z PTK.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Jednośladów fotoradary nie łapią. Kto tak uważa jest w błędzie. Skuterowo.com żywnie interesuje się tym tematem ze względu na coraz większą ilośc urządzeń mogących robić zdjęcia pojazdom oddalającym się (od tyłu).

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button