Aktualnie czytasz:
Od dziś tylko żółte fotoradary mogą robić zdjęcia
0

Dziś wchodzi w życie znowelizowana ustawa na mocy której z polskich dróg mają zniknąć wszystkie atrapy i tak zwane "szare" fotoradary. Teraz mandat będzie można otrzymać wyłącznie z żółtych maszyn.

Wiele fotoradarów musiało zostać wyłączonych z użytku. Jednak tylko na jakiś czas. Urządzenia, które nie zostały przystosowane do nowych przepisów zostaną wkrótce oklejone. Wedle szacunków ze stycznia tego roku niemal połowa masztów nie spełniała dzisiejszych wymogów. Teraz wcale nie jest lepiej.

W międzyczasie Polskie Towarzystwo Kierowców w rozmowie z  TVN Turbo zaproponowało, żeby pieniądze z mandatów wystawionych na podstawie zdjęć z fotoradarów były przeznaczane na poprawę bezpieczeństwa na drogach. - Wystarczy, że raz do roku jakaś komisja będzie ustalała listę celów związanych z poprawą bezpieczeństwa, na które te pieniądze będą przeznaczane i nie rząd nie będzie mógł ich zabrać na jakikolwiek inny cel - powiedział Bartosz Józwiak z PTK.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Jednośladów fotoradary nie łapią. Kto tak uważa jest w błędzie. Skuterowo.com żywnie interesuje się tym tematem ze względu na coraz większą ilośc urządzeń mogących robić zdjęcia pojazdom oddalającym się (od tyłu).

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%