Aktualnie czytasz:
Od dziś tylko żółte fotoradary mogą robić zdjęcia
0

Dziś wchodzi w życie znowelizowana ustawa na mocy której z polskich dróg mają zniknąć wszystkie atrapy i tak zwane „szare” fotoradary. Teraz mandat będzie można otrzymać wyłącznie z żółtych maszyn.

Wiele fotoradarów musiało zostać wyłączonych z użytku. Jednak tylko na jakiś czas. Urządzenia, które nie zostały przystosowane do nowych przepisów zostaną wkrótce oklejone. Wedle szacunków ze stycznia tego roku niemal połowa masztów nie spełniała dzisiejszych wymogów. Teraz wcale nie jest lepiej.

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

W międzyczasie Polskie Towarzystwo Kierowców w rozmowie z  TVN Turbo zaproponowało, żeby pieniądze z mandatów wystawionych na podstawie zdjęć z fotoradarów były przeznaczane na poprawę bezpieczeństwa na drogach. – Wystarczy, że raz do roku jakaś komisja będzie ustalała listę celów związanych z poprawą bezpieczeństwa, na które te pieniądze będą przeznaczane i nie rząd nie będzie mógł ich zabrać na jakikolwiek inny cel – powiedział Bartosz Józwiak z PTK.

Jednośladów fotoradary nie łapią. Kto tak uważa jest w błędzie. Skuterowo.com żywnie interesuje się tym tematem ze względu na coraz większą ilośc urządzeń mogących robić zdjęcia pojazdom oddalającym się (od tyłu).

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%