Od dziś tylko żółte fotoradary mogą robić zdjęcia

Dziś wchodzi w życie znowelizowana ustawa na mocy której z polskich dróg mają zniknąć wszystkie atrapy i tak zwane “szare” fotoradary. Teraz mandat będzie można otrzymać wyłącznie z żółtych maszyn.

Wiele fotoradarów musiało zostać wyłączonych z użytku. Jednak tylko na jakiś czas. Urządzenia, które nie zostały przystosowane do nowych przepisów zostaną wkrótce oklejone. Wedle szacunków ze stycznia tego roku niemal połowa masztów nie spełniała dzisiejszych wymogów. Teraz wcale nie jest lepiej.

W międzyczasie Polskie Towarzystwo Kierowców w rozmowie z  TVN Turbo zaproponowało, żeby pieniądze z mandatów wystawionych na podstawie zdjęć z fotoradarów były przeznaczane na poprawę bezpieczeństwa na drogach. – Wystarczy, że raz do roku jakaś komisja będzie ustalała listę celów związanych z poprawą bezpieczeństwa, na które te pieniądze będą przeznaczane i nie rząd nie będzie mógł ich zabrać na jakikolwiek inny cel – powiedział Bartosz Józwiak z PTK.

Jednośladów fotoradary nie łapią. Kto tak uważa jest w błędzie. Skuterowo.com żywnie interesuje się tym tematem ze względu na coraz większą ilośc urządzeń mogących robić zdjęcia pojazdom oddalającym się (od tyłu).

Ania Grzelak

Kobieta o nietypowej pasji. Mając trzynastkę na karku jeździła klasycznym Simsonem. W wieku 18 lat kupiła pierwsze 650 ccm. Jej garaż to cały przekrój segmentów od małego skutera, przez maxi Burgman po klasycznego nakeda.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button