Aktualnie czytasz:
Od dziś tylko żółte fotoradary mogą robić zdjęcia

Dziś wchodzi w życie znowelizowana ustawa na mocy której z polskich dróg mają zniknąć wszystkie atrapy i tak zwane "szare" fotoradary. Teraz mandat będzie można otrzymać wyłącznie z żółtych maszyn.

Wiele fotoradarów musiało zostać wyłączonych z użytku. Jednak tylko na jakiś czas. Urządzenia, które nie zostały przystosowane do nowych przepisów zostaną wkrótce oklejone. Wedle szacunków ze stycznia tego roku niemal połowa masztów nie spełniała dzisiejszych wymogów. Teraz wcale nie jest lepiej.

W międzyczasie Polskie Towarzystwo Kierowców w rozmowie z  TVN Turbo zaproponowało, żeby pieniądze z mandatów wystawionych na podstawie zdjęć z fotoradarów były przeznaczane na poprawę bezpieczeństwa na drogach. - Wystarczy, że raz do roku jakaś komisja będzie ustalała listę celów związanych z poprawą bezpieczeństwa, na które te pieniądze będą przeznaczane i nie rząd nie będzie mógł ich zabrać na jakikolwiek inny cel - powiedział Bartosz Józwiak z PTK.

 
Czytaj
REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.

Jednośladów fotoradary nie łapią. Kto tak uważa jest w błędzie. Skuterowo.com żywnie interesuje się tym tematem ze względu na coraz większą ilośc urządzeń mogących robić zdjęcia pojazdom oddalającym się (od tyłu).

 
Czytaj
REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%

Podziel się opinią

lub