Aktualnie czytasz:
Nowy punkt na motocyklowej mapie Polski: Tor Łódź
0

W dobie zamykania torów działających i niszczenia nieużywanych obiektów wybudowanych jeszcze za czasów demokracji ludowej, budowa całkowicie nowego, nowoczesnego obiektu naprawdę cieszy.

W zeszłym roku cały motocyklowy światek żył informacją o decyzji władz miasta Lublina o likwidacji toru mieszczącego się w tym mieście przy ul. Zemborzyckiej i przekazaniu gruntów pod inwestycję deweloperską. Tor został zamknięty dlatego, iż przeszkadzał w życiu osobom mieszkającym w jego pobliżu. Żeby było śmiesznie najpierw był tor, potem powstało osiedle… Nie trzeba tłumaczyć, że każdy decydując się na zamieszkanie w pobliżu toru, wiedział jak będzie to wyglądało. Na pewno kusiła też cena, niższa niż podobnych mieszkań w okolicy…

Dlatego cieszą nowo powstające inwestycje dla wszystkich fanów sportów motorowych. W Strykowie pod Łodzią już niedługo (w lipcu tego roku) zostanie otwarty obiekt, który może pochwalić się szeroką na 8-12 metrów i długą na 1,5 kilometra nitką toru. Na torze jest 17 zakrętów – 11 lewych i 6 prawych, a różnica poziomów między najniżej położonym miejscem toru (196 m n.p.m.) a najwyżej (202,5 m n.p.m.) wynosi 6,5 metra. Tor wyposażony jest też w 4 łączniki, a także w nowoczesny, 3-sektorowy pomiar czasu, który będzie można sprawdzać na własnym urządzeniu mobilnym – dzięki pobraniu specjalnej „torowej” aplikacji.

Na torze działać też będzie Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy, a sam obiekt jest bezpieczny, ogrodzony i oświetlony. Już nie mogę doczekać się pierwszej jazdy na nim! Na pewno zamieścimy relację z naszej wizyty.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

 

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%