Aktualnie czytasz:
Nowy punkt na motocyklowej mapie Polski: Tor Łódź
0

W dobie zamykania torów działających i niszczenia nieużywanych obiektów wybudowanych jeszcze za czasów demokracji ludowej, budowa całkowicie nowego, nowoczesnego obiektu naprawdę cieszy.

W zeszłym roku cały motocyklowy światek żył informacją o decyzji władz miasta Lublina o likwidacji toru mieszczącego się w tym mieście przy ul. Zemborzyckiej i przekazaniu gruntów pod inwestycję deweloperską. Tor został zamknięty dlatego, iż przeszkadzał w życiu osobom mieszkającym w jego pobliżu. Żeby było śmiesznie najpierw był tor, potem powstało osiedle… Nie trzeba tłumaczyć, że każdy decydując się na zamieszkanie w pobliżu toru, wiedział jak będzie to wyglądało. Na pewno kusiła też cena, niższa niż podobnych mieszkań w okolicy…

Dlatego cieszą nowo powstające inwestycje dla wszystkich fanów sportów motorowych. W Strykowie pod Łodzią już niedługo (w lipcu tego roku) zostanie otwarty obiekt, który może pochwalić się szeroką na 8-12 metrów i długą na 1,5 kilometra nitką toru. Na torze jest 17 zakrętów – 11 lewych i 6 prawych, a różnica poziomów między najniżej położonym miejscem toru (196 m n.p.m.) a najwyżej (202,5 m n.p.m.) wynosi 6,5 metra. Tor wyposażony jest też w 4 łączniki, a także w nowoczesny, 3-sektorowy pomiar czasu, który będzie można sprawdzać na własnym urządzeniu mobilnym – dzięki pobraniu specjalnej „torowej” aplikacji.

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Na torze działać też będzie Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy, a sam obiekt jest bezpieczny, ogrodzony i oświetlony. Już nie mogę doczekać się pierwszej jazdy na nim! Na pewno zamieścimy relację z naszej wizyty.

 

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%