Nowy punkt na motocyklowej mapie Polski: Tor Łódź

W dobie zamykania torów działających i niszczenia nieużywanych obiektów wybudowanych jeszcze za czasów demokracji ludowej, budowa całkowicie nowego, nowoczesnego obiektu naprawdę cieszy.

W zeszłym roku cały motocyklowy światek żył informacją o decyzji władz miasta Lublina o likwidacji toru mieszczącego się w tym mieście przy ul. Zemborzyckiej i przekazaniu gruntów pod inwestycję deweloperską. Tor został zamknięty dlatego, iż przeszkadzał w życiu osobom mieszkającym w jego pobliżu. Żeby było śmiesznie najpierw był tor, potem powstało osiedle... Nie trzeba tłumaczyć, że każdy decydując się na zamieszkanie w pobliżu toru, wiedział jak będzie to wyglądało. Na pewno kusiła też cena, niższa niż podobnych mieszkań w okolicy...

Dlatego cieszą nowo powstające inwestycje dla wszystkich fanów sportów motorowych. W Strykowie pod Łodzią już niedługo (w lipcu tego roku) zostanie otwarty obiekt, który może pochwalić się szeroką na 8-12 metrów i długą na 1,5 kilometra nitką toru. Na torze jest 17 zakrętów - 11 lewych i 6 prawych, a różnica poziomów między najniżej położonym miejscem toru (196 m n.p.m.) a najwyżej (202,5 m n.p.m.) wynosi 6,5 metra. Tor wyposażony jest też w 4 łączniki, a także w nowoczesny, 3-sektorowy pomiar czasu, który będzie można sprawdzać na własnym urządzeniu mobilnym - dzięki pobraniu specjalnej "torowej" aplikacji.

Na torze działać też będzie Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy, a sam obiekt jest bezpieczny, ogrodzony i oświetlony. Już nie mogę doczekać się pierwszej jazdy na nim! Na pewno zamieścimy relację z naszej wizyty.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

 

Michał Brzozowski

Motocyklami jeżdżę od 2000 roku. Choć przez lata pojawiały się kolejne pasje i zainteresowania, to jednak jednoślady z silnikiem zawsze opierały się nowościom i w moim sercu do tej pory mają pierwszeństwo. Obecnie reprezentuję barwy Szybkiej Turystyki (CBR1100XX) na zmianę z Supermoto i Enduro (DRZ450E SM).

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button