Aktualnie czytasz:
Nowe Testy na Prawo Jazdy. Od Lutego 2012
3

System szkoleń i egzaminowania kandydatów chętnych do zdobycia uprawnień na samochody i motocykle za dwa miesiące będzie przeżywać historyczne chwile. W lutym 2012 wchodzą w życie nowe przepisy i rozporządzenia kompletnie zmieniające aktualny sposób zdobywania uprawnień.

Ośrodki szkolenia kierowców przeżywają absolutne oblężenie. Wszyscy chcą zdążyć przed zmianą przepisów. Szkoły pilnie poszukują nowych instruktorów, wypożyczają samochody, a w WORDach czas oczekiwania na egzamin wydłużył się nawet dwukrotnie.

Co takiego niesie nowe prawo? Przede wszystkim inny sposób egzaminowania. Zamiast zamkniętej puli pytań teoretycznych dostaniemy do ręki niemal symulator sytuacji drogowych. Na odpowiedź będzie tylko chwila, bez możliwości późniejszego powrotu. To ma być lepszy sposób na sprawdzanie wiedzy w ruchu drogowym. Koniec z uczeniem się testów na pamięć. Pozostanie nam jedynie pobranie aplikacji z internetu wyłącznie w celu poznania zasad działania i przeprowadzania egzaminu teoretycznego.

Na hasło „zmiana” wielu zareagowało wręcz panicznie. Powyższe zmiany mogą sprawić, że wynik pozytywny będzie o wiele trudniejszy do uzyskania. Czy nowelizacja w zakresie egzaminów teoretycznych to Waszym zdaniem krok w dobrym kierunku?

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Przeczytaj o Prawie Jazdy 2012.

Więcej o Prawie Jazdy na Forum Skuterowo.com.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
 • Zdjęcie profilowe statorable
  12 grudnia 2011 at 11:08

  i tak nadal niebędziemy wiedzieli, co zrobić przed zieloną strzałką, do czego służy kierunkowskaz i jak zaparkować, by obok nas zmieścił się jeszcze jeden pojazd… na przykład pod blokiem.

 • Zdjęcie profilowe Whistler
  12 grudnia 2011 at 11:41

  W obecnym systemie szkolenia można było się nauczyć jeździć jeżeli się tego chciało ale zdało by się w końcu i bez tego. Jestem coraz bardziej przekonany, że w tym nowym systemie będzie TRZEBA się nauczyć aby zdać. To będzie raczej sukces, pod warunkiem, że pytania nie będą w stylu tych obecnych (trzeba 10 razy przeczytać, zastanowić się co autor miał na myśli i dopiero odpowiadać).
  Jeżeli więcej osób będzie się odbijało od teorii, to możliwe, że wreszcie na egzamin praktyczny nie będzie trzeba czekać miesiącami 🙂
  Niestety problem mogą mieć ludzie czytający wolno/szybko a na dodatek niedokładnie (a jest ich sporo).

 • Zdjęcie profilowe mazda1309
  24 marca 2013 at 10:04

  Tu możecie pobrać aktualne testy kategorie A,B,C,D,T
  http://nowetestynaprawojazdy.pl/