Aktualnie czytasz:
Niewidzialny miejski motocykl? Oto genialny projekt przyszłości, który nie tylko znika, ale także jeździ!

Skrzynka, rozdzielnia elektryczna? Jakieś miejskie ustrojstwo do sterowania sygnalizacją świetlną? Szafa przesyłowa? Każde większe miasto jest pełne takich obiektów, a większość z nas nie ma zielonego pojęcia i nigdy się nie zastanawiała co jest w środku i do czego te skrzynki służą. A co, gdyby okazało się że to nie element miejskiej infrastruktury a po prostu... motocykl?

Jeśli na powyższym zdjęciu nie jesteś w stanie dostrzec motocykla, to nie idź do okulisty. Nie wybieraj się także do psychiatry. Po prostu czytaj dalej. To, czego nikt nie jest w stanie rozpoznać w tym szalonym i poniekąd genialnym projekcie to koncepcja motocykla projektanta Joey'a Ruitera. Projekt Ruitera właściwie nie dotyczy samego motocykla jako pojazdu, ale raczej środowiska, z którym jest nierozerwalnie związany. Autorowi chodziło o stworzenie wtapiającego się w otoczenie środka transportu - coś, co jest częścią dobrze znanego pejzażu miejskiej okolicy. Ruiter i jego studio J.RUITER chcą w ten sposób pchnąć projektowanie pojazdów do tego stopnia, że niemal znikają w środowisku jak zając w trawie.  Motocykl staje się płótnem dla graffiti, ławką na chwilę odpoczynku. Ma naturalną patynę pochodzącą z miasta. I prawdopodobieństwo, że ktoś nieproszony na nim odjedzie równe jest zeru.

Jednak  żeby nie było tylko o formie, to moto jest w pełni funkcjonalne. Ma napęd oświetlenie kierownice i hamulce.

 
Czytaj
REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.

„Chciałem stworzyć dzieło godne muzeum, całkowicie niezauważalne i tak znajome, że po prostu przejdziesz obok niego” - powiedział Ruiter.

'/
To, co sprawia, że ​​projekt jest wyjątkowy, to fakt, że po naciśnięciu przycisku motocykl podnosi się, otwiera i wyskakuje z niego osprzęt do jazdy.
Wyobraź sobie miny przechodniów gdy podchodzisz do skrzynki przesyłowej naciskasz w kieszeni pilota i odjeżdżasz na niej...

Szacuneczek dla tego projektanta za dosłownie odjechaną wizję miejskiego jednośladu.

 
Czytaj
REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
33%
67%

Podziel się opinią

lub