Aktualnie czytasz:
Nie będzie immunitetu dla piratów drogowych?
1

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz chce by umożliwić karanie mandatami i punktami karnymi niektórych osób objętych immunitetem za wykroczenia drogowe od razu po zdarzeniu.

Projekt nowelizacji, który zaproponowała Kopacz ma umożliwić karanie niektórych osób objętych immunitetem za wykroczenia drogowe od razu po zdarzeniu; chodzi o posłów, senatorów, prokuratorów, szefa IPN, rzecznika praw dziecka oraz generalnego inspektora ochrony danych osobowych.

Jej zdaniem przynajmniej zakończy się horror, który codziennie trwa w Kancelarii Sejmu – pisma prokuratora o ewentualne uchylenie immunitetu kolejnym posłom, którzy dopuścili się wykroczenia drogowego.

 
Czytaj
REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Przepis utarłby także nosa niektórym posłom, którzy śmieją się z prawa i zamiast płacić mandaty, machają policjantom przed nosem legitymacją poselską i jadą dalej łamiąc przepisy.

Do najczęstszych przewinień deputowanych należą:

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

– jazda z nadmierną prędkością

parkowanie w miejscach niedozwolonych

– łamanie zakazu wjazdu i zakazu ruchu

– jazda w stanie po spożyciu alkoholu

Projektowana zmiana zakłada, że przyjęcie mandatu karnego albo uiszczenie grzywny za wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji przez prokuratora, posła, senatora, RPD, GIODO lub szefa IPN automatycznie stanowiłoby oświadczenie o wyrażeniu przez niego zgody na pociągnięcie go do odpowiedzialności w tej formie.

Oznacza to, że osoby te mogłyby zapłacić mandat drogowy w momencie zatrzymania przez służby drogowe. Obecnie jest tak, że zgodę na to musi najpierw wyrazić: Sejm – w przypadku posła, RPD, GIODO i szefa IPN, Senat – w przypadku senatora, sąd dyscyplinarny – w przypadku prokuratora (również prokuratora generalnego).

Gdyby osoby te odmówiły przyjęcia mandatu, uprawnione organy będą mogły – tak jak dotychczas – za pośrednictwem prokuratora generalnego, wystąpić z wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie ich do odpowiedzialności.

Ciekawe tylko, czy posłowie zgodzą się na to, żeby być traktowani tak samo jak normalni obywatele?

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
  • Zdjęcie profilowe SingSing74
    21 czerwca 2013 at 13:41

    Pomysł przedni. Niestety jak to zwykle bywa jest tylko pustym hasłem, mającym hamować spadające poparcie. Wiadomo, że darmozjady z Wiejskiej nie ukręcą na siebie bata. Musieli by płacić za mandaty, a przecież biedaczkom już brakuje na fajki i garnitury.