Aktualnie czytasz:
Nadal spada sprzedaż motorowerów w Polsce
0
 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

W segmencie 50 ccm nadal wyraźnie odczuwalny jest negatywny trend. Rok do roku cały rynek sprzedał mniej nowych motorowerów o ponad 18% - donosi PZPM na podstawie danych zgromadzonych przez MSW i CEP. Wzrostem legitymuje się jedynie Junak - ponad 50%.

Pozostałe marki, wśród nich lider - Romet tracą proporcjonalnie tyle samo - ponad 20%. Spadek pierwszych rejestracji nowych motorowerów należy łączyć ze zwiększoną ilością pierwszych rejestracji motocykli 125 ccm. Na przestrzeni dwóch ostatnich miesięcy można zauważyć dodatkowy, ujemny trend całego rynku. W porównaniu z czerwcem segment 50 ccm stracił kolejne 5%, głównie za sprawą bardzo dużej stagnacji sprzedaży w sierpiu.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

PozycjaMarkaRok narastająco Styczeń - Sierpień
2014Udział %2013Udział %% Zmiana
1ROMET MOTORS1337138,80%1697240,32%-21,2%
2JUNAK411111,93%27316,49%50,5%
3ZIPP382711,11%480011,40%-20,3%
4TOROS374810,88%468311,12%-20,0%
5TAOTAO11843,44%10012,38%18,3%
6WONJAN10613,08%7171,70%48,0%
7KYMCO9302,70%11642,77%-20,1%
8DAFIER8232,39%11322,69%-27,3%
9LONGIJA5481,59%7401,76%-25,9%
10WANGYE5441,58%6501,54%-16,3%
RAZEM 1-103014787,5%3459082,2%-12,8%
POZOSTAŁE MARKI431412,5%750517,8%-42,5%
RAZEM34461100%42095100%-18,1%
Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%