MV Agusta oraz Alpine łączą siły. Oto efekt: motocykl Superveloce Alpine

Włoska MV Agusta nawiązała współpracę z Alpine – kultowym francuskim producentem samochodów sportowych i wyścigowych,. Efekt? Piękna srebrno-błękitna MV Agusta Superveloce Alpine w limitowanej do 110 sztuk edycji.

Wspólny projekt dwóch prestiżowych marek zaowocował w postaci limitowanej wersji pięknego neo-klasycznego motocykla sportowego. MV Agusta Superceloce Alpine zdaje się idealnie uzupełniać garaż prawdziwego fana sportowych pojazdów z europejskim rodowodem.


Superveloce był naturalnym wyborem, ponieważ idealnie wpisuje się w stylistykę Alpine A110 – uosabia ponadczasową elegancję i zapewnia równie niezapomniane emocje na każdej drodze. Podczas współpracy niezwykle ważne okazała się pasja fanów marek MV Augusta i Alpine, którzy cenią przykuwający wzrok design i produkty stworzone z dbałością o detale. Obie firmy łączą także wieloletnie tradycje startów w zawodach sportowych oraz dążenie do zapewniania klientom niezwykłych emocji dzięki nowatorskim, przyszłościowym rozwiązaniom, które nawiązują do tradycji obu marek.

Model Superveloce Alpine jest wyposażony w kultowy 3-cylindrowy, rzędowy silnik MV Agusta o mocy 147 KM przy 13 tys. obr./min. Maksymalna prędkość wynosi ponad 240 km/h. Nie są to może wartości, które powalają na kolana, ale nie o to przecież w tym wypadku chodzi. Zarówno samochód Alpine 110, jak i MV Agusta Superveloce są wystarczająco sportowe by każdy kierowca przy zdrowych zmysłach nie mógł narzekać na niedosyt.

Dodatkowo dostępny będzie szeroki wybór akcesoriów zaprojektowanych specjalnie z myślą o limitowanej edycji. Motywy graficzne, detailing oraz akcesoria są ozdobione charakterystycznym emblematem Alpine. Podobnie jak model Alpine A110, który jest najnowszym wcieleniem europejskiej ikony sportów samochodowych, motocykl Superveloce Alpine zapewnia więcej niż dobre osiągi, niezrównaną zwrotność i właściwości jezdne.


Pracownicy Monaco Design Studio, działu MV Agusta, w którym powstają ekskluzywne i produkowane na zamówienie motocykle, prowadzili bliską współpracę ze swoimi odpowiednikami z centrali Alpine od chwili rozpoczęcia prac nad projektem. Efektem ich pracy jest niezwykły model, który nawiązuje do osobowości obu marek, ale ma własnym wyrazisty styl. Błękitny kolor Superveloce Alpine to odcień, w którym dostępny jest obecnie model A110.
Umieszczone wysoko na owiewkach emblematy „A” nawiązują do oryginalnego detailingu modelu A110, a czarne siedzisko obite materiałem Alcantara zdobią charakterystyczne błękitne przeszycia i laserowo wycięte czarne obramowania. Aby podkreślić, że motocykl jest owocem współpracy dwóch marek, które są częścią dziedzictwa narodowego swoich krajów, po obu stronach błotnika umieszczono francuską i włoską flagę.

Model Superveloce Alpine będzie dostępny w salonach autoryzowanej sieci sprzedaży MV Agusta. Dostępność jest zapowiedziana na marzec 2021. Ceny zaczynają się od 36,3 tys. euro i obejmują dedykowany kit wyścigowy.

Kto chciałby taki dwuśladowo-jednośladowy komplet do swojego garażu?

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button