Aktualnie czytasz:
MV Agusta: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne
0

MV Agusta to włoskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne, które działa od początków XX wieku. Sycylijczyk Giovanni Agusta - jeden z prekursorów lotnictwa - otworzył w 1907 roku fabrykę samolotów. Pod jego skrzydłami firma rozwijała się do 1927 roku, w którym Agusta zmarł, pozostawiając firmę swojej żonie i synowi. Ta dwójka diametralnie odmieniła profil firmy. Ich działania podyktowane były kryzysem szalejącym na rynku, który przechodził trudne czasy w związku z echami I Wojny Światowej i recesją panującą w całej Europie. Spadkobiercy Giovanniego Agusty postanowili spróbować swoich sił w branży motoryzacyjnej. Tuż przed wybuchem II Wojny Światowej MV Agusta wypuściła motocykl o pojemności silnika 98 cm3.

W 1945 roku pojawił się drugi model stworzony przez włoską fabrykę. Była to typowo turystyczna maszyna. Rok później powstał pierwszy motocykl sportowy. Już w roku premiery o modelu tym zrobiło się głośno, ponieważ to właśnie na nim zawodnicy najsłynniejszych włoskich rajdów zdobyli miejsca na podium.

Przez kolejne lata MV Agusta zawojował rynek włoski oraz zdobywał coraz większe uznanie na rynkach europejskich. Przez kolejne dziesięciolecia firma produkowała motocykle, które były marzeniem wielu. Pomimo licznych zawirowań w końcówce dwudziestego wieku MV Agusta aż do dzisiaj stale rozszerza swój asortyment.

MV Agusta: Dane techniczne

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Dane techniczne: MV Agusta
Data powstania marki1907 r.
ZałożycielGiovanni Agusta
Pierwsza siedzibaWłochy
Rok wyprodukowania pierwszego motocykla1929r.
Obecny prezesGiovanni Castiglioni
Obecna siedzibaVarese, Włochy
Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%