MV Agusta: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne

MV Agusta to włoskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne, które działa od początków XX wieku. Sycylijczyk Giovanni Agusta – jeden z prekursorów lotnictwa – otworzył w 1907 roku fabrykę samolotów. Pod jego skrzydłami firma rozwijała się do 1927 roku, w którym Agusta zmarł, pozostawiając firmę swojej żonie i synowi. Ta dwójka diametralnie odmieniła profil firmy. Ich działania podyktowane były kryzysem szalejącym na rynku, który przechodził trudne czasy w związku z echami I Wojny Światowej i recesją panującą w całej Europie. Spadkobiercy Giovanniego Agusty postanowili spróbować swoich sił w branży motoryzacyjnej. Tuż przed wybuchem II Wojny Światowej MV Agusta wypuściła motocykl o pojemności silnika 98 cm3.

W 1945 roku pojawił się drugi model stworzony przez włoską fabrykę. Była to typowo turystyczna maszyna. Rok później powstał pierwszy motocykl sportowy. Już w roku premiery o modelu tym zrobiło się głośno, ponieważ to właśnie na nim zawodnicy najsłynniejszych włoskich rajdów zdobyli miejsca na podium.

Przez kolejne lata MV Agusta zawojował rynek włoski oraz zdobywał coraz większe uznanie na rynkach europejskich. Przez kolejne dziesięciolecia firma produkowała motocykle, które były marzeniem wielu. Pomimo licznych zawirowań w końcówce dwudziestego wieku MV Agusta aż do dzisiaj stale rozszerza swój asortyment.

MV Agusta: Dane techniczne

Dane techniczne: MV Agusta
Data powstania marki 1907 r.
Założyciel Giovanni Agusta
Pierwsza siedziba Włochy
Rok wyprodukowania pierwszego motocykla 1929r.
Obecny prezes Giovanni Castiglioni
Obecna siedziba Varese, Włochy

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button