Motobot? Motoroid? Samopionująca technologia także od Yamahy

Jestem w zupełnym szoku, ponieważ okazuje się, że nie tylko Honda pracuje nad samopionującym motocyklem. Yamaha złożyła bardzo szeroki patent, w którym znajduje się także możliwość użycia takiej technologii. 

Visordown dotarł do informacji dotyczących patentu na nazwę Motoroid. Wśród możliwych sposobów na użycie nazwy pojawia się technologia samopionujących motocykli, samopionujące motocykle, technologia stabilizowania motocykli. A to dość ważne, biorąc pod uwagę fakt, że firma zapowiedziała przedstawienie nowych informacji dotyczących projektu podczas Tokyo Motor Show – już za trzy tygodnie.

Dla przypomnienia, Motobot miał ścigać się na torze z 9-krotnym Mistrzem Świata, Valentino Rossim. Wyścig miał mieć miejsce w tym roku:

Nawet jeśli wideo jest nieco zabawne, to Motobot / Motoroid jest przede wszystkim ogromnym eksperymentem technologicznym. Finalnie rozwiązania mogą trafić bezpośrednio do motocykli, chociażby w formie rozbudowanego systemu kontroli stabilności (coś na wzór MSC Boscha) lub – jak w przypadku Hondy – systemu samostabilizacji. Zresztą, o Honda Riding Assist-e możecie przeczytać TUTAJ.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Szczerze mówiąc, jestem zaskoczony, że Japończycy szukają „asa w rękawie” i wracają do korzeni swojej potęgi – czyli nowoczesnych, bezkonkurencyjnych technologii.

Będziemy uważnie śledzić Tokyo Motor Show.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button