Aktualnie czytasz:
Mandaty za niechlujne parkowanie 2018. Jest nowy pomysł PiS 
0

Posłowie partii rządzącej złożyli interpelację do ministra infrastruktury oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji. Chcą, żeby kary za niechlujne parkowanie były bardziej dotkliwe i, przede wszystkim, egzekwowane. 

Dziś za niechlujne parkowanie, czyli takie, które np. blokuje dwa miejsca parkingowe, można otrzymać manat w wysokości 100 zł i 1 pkt. karny. 100 zł otrzymamy za parkowanie, które sprawi, że stojący obok kierowca nie będzie mógł wejść do auta. Do 300 zł za parkowanie na ścieżce rowerowej i do 300 zł za parkowanie w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych.

Posłowie partii rządzącej sugerują, w dwóch interpelacjach, zaostrzenie przepisów. Miałby to być sposób na walkę z brakiem miejsc parkingowych w dużych miastach.

 
Czytaj
REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

 Jeśli parking nie jest oznaczony linią P-18, albo znajduje się poza drogą, strefą ruchu czy strefą zamieszkania i nie jest oznakowany pionowo, nie ma podstaw do interwencji. W pozostałych przypadkach można nałożyć mandat za niedostosowanie się do znaku drogowego. Uważam, że pomysł, by odholować pojazd zajmujący dwa miejsca postojowe, jest niezgodny z obowiązującymi przepisami – komentuje dla Autokult.pl Arkadiusz Bereszyński, rzecznik prasowy bydgoskiej straży miejskiej.

W innych publikacjach także możemy wyczytać: zaostrzenie przepisów wiąże się w pierwszej kolejności z jednoznacznym określeniem gdzie interweniować może policja lub straż miejska. 

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Źródło: moto.pl, autokult.pl

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
71%
Interesujące
14%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
14%