Pamiętając o swojej przeszłości

Zmieniamy się

Dlaczego?
Stop

Zmieniamy się w Jednoślad.pl. Dlaczego?

Wierzymy, że to naturalny krok naprzód, podczas którego nie zapominamy o swojej genezie i o tych, którzy są z nami od początku. To bardzo istotne, nie tylko dla nas.

 • Nie robimy rewolucji. Zmieniamy jedynie nazwę. Nasz charakter pozostaje.
 • Pamiętamy o naszej genezie i o Tych, którzy są z nami od początku.
 • Zmiana to skutek zmiany preferencji naszych Użytkowników - otwarcie także na Motocyklistów.
 • Nowa nazwa i logotyp to usankcjonowanie zmian, które już miały miejsce.

//     Jednocześnie nie porzucamy historii jednego z pierwszych portali motocyklowych, jakim był w przeszłości popularny Jednoślad.pl. Dziś łączymy obie te marki, wskrzeszając legendę polskiego Internetu. To niezwykła odpowiedzialność.

 • 6
  Za nami 6 lat
 • 0
  Ponad 8 mln unikalnych odwiedzin
 • 0
  Milionów odsłon

Wasze pytania i odpowiedzi

 • Chcemy być dla Was w pełni zrozumiali dlatego chętnie odpowiadamy na wszelkie Wasze wątpliwości dotyczące zmiany Skuterowo.com na Jednoślad.pl.
 • Jeśli masz jakieś pytanie zadaj je nam pisząc na [email protected].
Tak. Zmienia się wyłącznie nazwa, logotpy i adres naszej domeny. Wszystko inne pozostaje bez zmian.
Wszystkie Twoje dane - login, hasło, zdjęcia oraz wypowiedzi pozostają bez zmian.
Absolutnie nie, Jednoślad.pl pod względem merytorycznym nie będzie innym portalem, niż dotychczasowe Skuterowo.com. Będziemy nadal pisać zarówno o skuterach, jak i motorowerach oraz motocyklach, w tym tych o pojemności 125 ccm.
W przeszłości Jednoślad.pl był jednym z pierwszych portali motocyklowych w Polsce, który działał w latach 2005 - 2010. Skuterowo.com w 2015 roku nabyło prawa zarówno do domeny, jak i do dotychczasowych treści Jednoslad.pl.
Geneza (rok 2010) Skuterowo.com to wyłącznie skutery. W kolejnych latach także zajmowaliśmy się motorowerami. Z biegiem czasu polski rynek zaczął się bardzo dynamicznie zmieniać, a wraz z nim preferencje polskich miłośników jednośladów. Zwłaszcza po zmianie przepisów i wprowadzeniu nowej ustawy o motocyklach 125 ccm. W 2014 roku zorganizowaliśmy serię badań wśród naszych Użytkowników na skutek których podjęliśmy tę przełomową decyzję.
Ze względów formalnych nie dokonaliśmy odtworzenia bazy kont z lat 2005-2010.
Nie zmieniamy layoutu strony Skuterowo.com wraz ze zmianą nazwy na Jednoślad.pl. Także nasza infrastruktura pozostaje bez zmian. Jedynie co możesz to zauważyć to inny adres w przeglądarce oraz nowy logotyp.
Nie. Nawet jeśli do okna przeglądarki wprowadzisz adres www.skuterowo.com to zostaniesz automatycznie przekierowany na www.jednoslad.pl.
Mamy świadomość tego, że niektórym naszym naszym sympatykom zmiana nie przypadnie do gustu. Jednak merytorycznie i technologicznie niczego nie zmieniamy. Jesteś dla nas tak samo ważny jak w momencie kiedy do nas dołączyłeś. Musisz mieć świadomość tego, że nowa nazwa to ogromna szansa na nieograniczony rozwój naszego wspólnego portalu. "Skuterowo.com" nie oddawało w pełni profilu naszej działalności, przez co wciąż byliśmy przez wielu identyfikowali jako "strona zajmująca się wyłącznie skuterami". W innym przypadku byśmy tego nie robili. Przekonany?
Nowy logotyp miał być przede wszystkim nieograniczający, przez co uniwersalny. Zawierający w sobie jeden wspólny element dla wszystkich jednośladów. Wbrew pozorom niewiele jest takich atrybutów. Kask łączy wszystkich miłośników dwóch kółek, a jednocześnie podkreśla, że to nieodłączny element jazdy.
Pełną paletę identyfikacji dźwiękowej przygotował Adam Kamiński - aranżer i wokalista. To m.in. On odpowiada za produkcję hitów Dawida Kwiatkowskiego, Zespołu Łzy czy Gosi Andrzejewicz. Nowe jingle Jednoślad.pl były tworzone z myślą o emocjach jakie wyzwala jazda na dwóch kółkach. Wolność, radość i poczucie spełnienia marzeń. To była owocna współpraca. Cały pakiet naszej oprawy możesz pobrać poniżej.

Zobacz wideo w którym wyjaśniamy dlaczego Skuterowo.com zmienia się w Jednoślad.plTo wyjątkowa chwila dla całego naszego zespołu. Po ponad sześciu miesiącach niezwykle ciężkiej pracy zmieniamy się.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ten krok? To naturalna konsekwencja zmian, które miały miejsce. Na ich skutek otworzyliśmy się na posiadaczy motocykli, także tych, które można prowadzić na prawo jazdy B.

Przez to nazwa Skuterowo.com coraz częściej okazywała się być ograniczającą nie tylko dla nas, ale także dla najbliższych nam ludzi – naszych Użytkowników.

Nowa nazwa i logotyp to usankcjonowanie zmian, które już miały miejsce. Skuterowo.com to społeczność nie tylko dla posiadaczy skuterów czy motorowerów, ale także motocykli.

Co oznacza ta zmiana? Jednoślad.pl dziedziczy cały dotychczasowy dorobek Skuterowo.com. Był on z pełnym zaangażowaniem budowany przez niezwykle pasjonujące 6 lat. Stając się drugim portalem tematycznym w Polsce, który przyciąga niemal 4 miliony Unikalnych Użytkowników każdego roku.

Jednocześnie nie porzucamy historii jednego z pierwszych portali motocyklowych, jakim był w przeszłości popularny Jednoślad.pl. Dziś łączymy obie te marki, wskrzeszając legendę polskiego Internetu. To niezwykła odpowiedzialność.

Wierzymy, że to naturalny krok naprzód, podczas którego nie zapominamy o swojej genezie i o tych, którzy są z nami od początku. To bardzo istotne, nie tylko dla nas.

Przed nami ważna chwila. Ukoronowanie ciężkiej pracy i licznych wyzwań ostatnich miesięcy. Wielu obaw, a także nadziei. Otwieramy nowy rozdział w naszej historii. Jest nim Jednoślad.pl.

Do pobrania

 • Logotypy Jednoślad.pl | Pobierz
 • Demo nowych jingli wokalnych Jednoślad.pl | Posłuchaj
 • Jingle śpiewane Jednoślad.pl | Pobierz
 • Prezentacja komunikująca zmianę na Jednoślad.pl | Pobierz
 • Nowa czołówka wideo Jednoślad.pl | Pobierz
 • Tapety Jednoślad.pl | Pobierz
 • Dzwonek Jednoślad.pl | Pobierz