Leasing na skuter lub motocykl na osobę prywatną: Wkrótce możliwy

Większości z nas leasing kojarzy się w samochodami i firmami. Wynajmowanie samochodu za stałą miesięczną opłatę jest korzystne dla przedsiębiorstw, które nie muszą się martwić kupowaniem samochodu ani jego późniejszą sprzedażą. Jest też dużo tańszy niż kredyt. Jednak do tej p0ry leasing był niedostępny dla zwykłych obywateli. To jednak ma się zmienić. Za pół roku o wiele łatwiej będzie dostać leasing konsumencki.

O co chodzi? Od przyszłego roku wejdą w życie nowe przepisy, które ułatwią branie różnych rzeczy w leasing przez zwykłego konsumenta. I nie chodzi tylko o samochody, ale także sprzęt AGD, nieruchomości a także… skutery i motorowery. Przyszłością tej metody finansowania ma być tak zwany wynajem długoterminowy. Skuter wynajęty w ten sposób moglibyśmy zmieniać co trzy lata. Oczywiście leasing konsumencki na pewno nie zastąpi kredytu, ale może być jego uzupełnieniem.

Czy taka forma nabycia swoich dwóch kółek przyjmie się nad Wisłą? Przekonamy się o tym już niebawem.

4 opinii

  1. Ja w tamtym roku wziąłem sobie w leasing tablet Samsunga wraz z internetem w play. Obliczając opłatę z cenami rynkowymi nie wyszło najgorzej, problem w tym, że będę się bujał z nim jeszcze z półtora roku, a tak naprawdę sprzęt już teraz jest przestarzały ;>

  2. Nie wiem skąd autor ma takiego newsa, ale już dawno wzięcie motoroweru w leasing jest możliwe, wszystko zależy od firmy leasingowej.

  3. Dawidsuper8 napisał:

    Ta a ty kupic taki skuter poleasingowy tak jak H…..a. i wstecznego nie bedzie. To ja dziekuje

    doigrasz się 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button