Kymco Downtown 125i ABS (na prawo jazdy B): Prezentacja Skuterowo.com

Kymco Downtown to nie jest nowość na rynku maxi skuterów. Produkowany jest już od wielu lat, a obecna jego edycja chyli się ku końcu. Za chwilę na rynek trafi zupełnie nowy, odświeżony Downtown 2015. Prezentowany dziś model to wersja 125 ccm i ta odmiana jest stosunkowo świeżą propozycją w Polsce.

Konstrukcyjnie niczym nie różni się od większego brata – Kymco Downtown 300i. Wnikliwi zauważą nieco mniejszy wydech zwiastujący, że mamy do czynienia z wersją 125 ccm. To nadal jest komfortowa i duża maszyna. Skuter w wersjach 300 i 125 ccm została wyprodukowana w setkach tysięcy egzemplarzy i można ja spotkać na całym świecie, zwłaszcza na zachodzie Europy. To za sprawą dość rozsądnej polityki cenowej tajwańskiego producenta. Skuter w porównaniu z japońskimi i europejskimi propozycjami jest tańszy od 30-50%. Nie wpływa to jednak negatywnie na legendarną bezawaryjność.

Oszczędności widać przyglądając się detalom. Kłuje w oczy jakość plastików okalających zegary czy niedopracowany system zamykania przedniego schowka. Poza tym jest sprzęt naprawdę godny polecenia, choć wizualnie już leciwy. Fajnym dodatkiem jest cyfrowy wyświetlacz, gniazdo 12 V czy ledowe obwódki podwójnych reflektorów (angel eye).

Kymco Downtown 125i ABS waży aż 176 kg przez co w połączeniu z silnikiem o mocy 15 KM próżno szukać sportowych osiągów. Jednak jeśli ktoś bardziej ceni sobie komfort niż napływ adrenaliny to jest to optymalny wybór.

Kymco Downtown 125i ABS kosztuje 14 900 zł. Cena bardzo rozsądna.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

 

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button