Aktualnie czytasz:
Kupili prawo jazdy w Polsce za 80 euro. Prowokacja holenderskich dziennikarzy
4

Kupili prawo jazdy w Polsce za 80 euro. Prowokacja holenderskich dziennikarzy

autor: Przemysław Borkowski26 czerwca 2018

Holenderscy dziennikarze chcieli udowodnić jak łatwo stać się posiadaczem prawa jazdy. Wystarczy kupić je w Polsce.

80 euro i klika dni czekania – tyle wystarczyło, żeby stać się właścicielem podrobionego prawa jazdy. I dokładnie takie kupili dziennikarze reprezentujący stowarzyszenie kierowców ciężarówek „Chauffeurstoekomst”.

Widzimy wiele szalonych manewrów wykonywanych przez kierowców na drogach: kierowców, którzy zawracają na autostradach, którzy nie potrafią parkować, którzy spychają innych z drogi. Zbyt często dochodzi do potwornych sytuacji, martwi nas to bardzo – tłumaczył szef stowarzyszenia Loek Koenders w cytacie przytaczanym przez Wprost. 

Na zamówionym dokumencie widniały dane obecnego premiera Holandii Marka Rutte. Jego partia zażądała akcji od polskiego ministerstwa sprawiedliwości.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Komentarz autora: Po pierwsze, powyższe wyraźnie nie jest nakierowana na poprawę bezpieczeństwa. W zagranicznych nagłówkach czytamy: „W Polsce możesz kupić prawo jazdy”. Dużo więcej ma to wspólnego z pogarszaniem wizerunku polskich tirowców i rywalizacją na rynku przewoźników. Po drugie, dlaczego ministerstwo sprawiedliwości miałoby w takiej sytuacji tłumaczyć się zagranicznym politykom?

Holendrzy w takiej sytuacji mogą uprzejmie donieść o łamaniu prawa, a strona polska może – ale nie musi – uprzejmie zareagować. Wysuwanie „żądań” tylko potwierdza teorię o tym, że cała „dzinnikarska inicjatywa” to nic innego jak polityczna gra. 

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Utracone prawo jazdy: Kupisz nowe za 1000 euro z Ukrainy, bez egzaminu

 

Jaka jest Twoja reakcja?
5%
5%
9%
 • Mateusz
  26 czerwca 2018 at 13:07

  „powyższe wyraźnie nie jest nakierowana” nakierowane

 • Andrzej
  26 czerwca 2018 at 23:07

  Takie prawo jazdy można kupić na allegro i to żadna tajemnica. Jest to dokument do celów kolekcjonerskich nie uprawniający do kierowania pojazdem, opoba posługując się tym dokumentem przy pierwszej kontroli będzie miała poważne problemy prawne.

 • Krzysztof Stach
  27 czerwca 2018 at 12:51

  Chciałbym prawo jazdy kategorii b jaka cena

 • Marcin
  31 października 2018 at 22:10

  Teraz Polscy dziennikarze udowodnią jak łatwo wziąć ślub z osobą tej samej płci w Holandii heheh