Aktualnie czytasz:
Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy. "Mieliśmy do czynienia ze znacznym przekroczeniem prędkości"
2

"Funkcjonariusze zobaczyli pojazd, który w ich ocenie porusza szybciej, niż powinien w terenie zabudowanym. Przeprowadzony przez policjantów pomiar z wykorzystaniem wideorejestratora potwierdził, ze na drodze gdzie w terenie zabudowanym było ograniczenie do 50 km/h, kierowca jechał średnio 113 km/h" - komentuje asp. szt. Paweł Petrykowski.

Funkcjonariusze zobaczyli pojazd, który w ich ocenie porusza szybciej, niż powinien w terenie zabudowanym. Przeprowadzony przez policjantów pomiar z wykorzystaniem wideorejestratora potwierdził, ze na drodze gdzie w terenie zabudowanym było ograniczenie do 50 km/h, kierowca jechał średnio 113 km/h. Mieliśmy do czynienia ze znacznym przekroczeniem prędkości - powiedział asp. szt. Paweł Petrykowski.

Hołowczyc przyznał później (za pośrednictwem serwisu Facebook), że znak z informacją o terenie zabudowanym on i jego przyjaciel musieli przeoczyć, jechali najpewniej do 100 kilometrów na godzinę, ale na pewno nie aż tak szybko, jak wskazał to wideorejestrator. Rajdowiec uważa, że ta metoda pomiaru jest bardzo wadliwa i łatwą ją zafałszować.

ZOBACZ TAKŻE: Krzysztof Hołowczyc traci prawo jazdy. Podczas kontroli przywołuje wyroki sądu ws. wideorejestratora

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Źródło: x-news
Foto: FB Hołowczyc

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
67%
0%
0%
 • jas13
  6 marca 2018 at 08:30

  Rajdowiec ani krztyny honoru i odpowiedzialności za własne czyny. Taki sam celebryta jak całe towarzystwo z pierwszych stron gazet.

  • Michał
   19 lipca 2019 at 06:50

   Wiesz czym dla rajdów a jest 113km/h na równej prostej drodze? Bardzo łatwo się zapomnieć, dla niego to jak 40km/h dla przeciętnego kierowcy. Jestem pewny że Hołowczyc jadąc tam nawet 150 stwarza mniejsze zagrozenie niż byle oferma jadaca 50km/h. Jadąc szybciej mózg dużo lepiej przetwarza informacje, człowiek jest skupiony, przy 50 bardzo łatwo się zagapic i np potracic pieszego.