Aktualnie czytasz:
Kraków: Zanieczyszczenie powietrza sprawdzisz na przystanku i w autobusie
0

Na przystankach tramwajowych i w autobusach można sprawdzić stan jakości powietrza. W Krakowie ruszył system informowania mieszkańców o zanieczyszczeniu powietrza.

Komunikaty o smogu są wyświetlane na ponad 300 elektronicznych tablicach z rozkładem jazdy tramwajów oraz na monitorach w 200 autobusach MPK. Oprócz oceny jakości powietrza w sześciostopniowej
skali, na tablicach pojawią się odpowiednie zalecenia dla mieszkańców.

W letnie dni będzie pojawia się także informacja o ozonie. Gaz w trakcie upałów stanowi spore zagrożenie dla osób starszych, dzieci, alergików i astmatyków. Stan powietrza prezentowany na tablicach jest oceniany w sześciostopniowej skali od bardzo dobrego, po bardzo zły. Na razie komunikaty prezentowane są tylko w języku polskim, wkrótce z myślą o turystach będą prezentowane również po angielsku.

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Kraków jest trzecim, najbardziej zanieczyszczonym miastem w Europie. Normy stężenia szkodliwych pyłów zawieszonych przekraczane są przez większość dni w roku. Gorszym powietrzem oddychają tylko mieszkańcy dwóch bułgarskich miast: Pernik i Płowdiw.

Fot.: www.krakow.pl

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%