Aktualnie czytasz:
Kraków: Zanieczyszczenie powietrza sprawdzisz na przystanku i w autobusie
0

Na przystankach tramwajowych i w autobusach można sprawdzić stan jakości powietrza. W Krakowie ruszył system informowania mieszkańców o zanieczyszczeniu powietrza.

Komunikaty o smogu są wyświetlane na ponad 300 elektronicznych tablicach z rozkładem jazdy tramwajów oraz na monitorach w 200 autobusach MPK. Oprócz oceny jakości powietrza w sześciostopniowej
skali, na tablicach pojawią się odpowiednie zalecenia dla mieszkańców.

W letnie dni będzie pojawia się także informacja o ozonie. Gaz w trakcie upałów stanowi spore zagrożenie dla osób starszych, dzieci, alergików i astmatyków. Stan powietrza prezentowany na tablicach jest oceniany w sześciostopniowej skali od bardzo dobrego, po bardzo zły. Na razie komunikaty prezentowane są tylko w języku polskim, wkrótce z myślą o turystach będą prezentowane również po angielsku.

Kraków jest trzecim, najbardziej zanieczyszczonym miastem w Europie. Normy stężenia szkodliwych pyłów zawieszonych przekraczane są przez większość dni w roku. Gorszym powietrzem oddychają tylko mieszkańcy dwóch bułgarskich miast: Pernik i Płowdiw.

 
Czytaj
REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

Fot.: www.krakow.pl

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%