Aktualnie czytasz:
Kraków: Zanieczyszczenie powietrza sprawdzisz na przystanku i w autobusie
0

Na przystankach tramwajowych i w autobusach można sprawdzić stan jakości powietrza. W Krakowie ruszył system informowania mieszkańców o zanieczyszczeniu powietrza.

Komunikaty o smogu są wyświetlane na ponad 300 elektronicznych tablicach z rozkładem jazdy tramwajów oraz na monitorach w 200 autobusach MPK. Oprócz oceny jakości powietrza w sześciostopniowej
skali, na tablicach pojawią się odpowiednie zalecenia dla mieszkańców.

W letnie dni będzie pojawia się także informacja o ozonie. Gaz w trakcie upałów stanowi spore zagrożenie dla osób starszych, dzieci, alergików i astmatyków. Stan powietrza prezentowany na tablicach jest oceniany w sześciostopniowej skali od bardzo dobrego, po bardzo zły. Na razie komunikaty prezentowane są tylko w języku polskim, wkrótce z myślą o turystach będą prezentowane również po angielsku.

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

  • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
  • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
    • jazdy testowe Triumph
    • grill
    • 20% rabatu na odzież

Kraków jest trzecim, najbardziej zanieczyszczonym miastem w Europie. Normy stężenia szkodliwych pyłów zawieszonych przekraczane są przez większość dni w roku. Gorszym powietrzem oddychają tylko mieszkańcy dwóch bułgarskich miast: Pernik i Płowdiw.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Fot.: www.krakow.pl

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%