Aktualnie czytasz:
Koszalin pozostanie zakorkowany
1

Nie będzie Inteligentnego Systemu Transportowego w Koszalinie. Przynajmniej na razie. Urząd Miejski unieważnił przetarg na tę inwestycję. Powód? Wszystkie oferty były za drogie. Miasto chciało wybudować system za 10,7 mln zł. Jednak jedyna oferta, która spełniała wymagania urzędników opiewała na 14,1 mln zł. Kolejny przetarg będzie ogłoszony za miesiąc.

System ma sterować sygnalizacją świetlną na 13 największych skrzyżowaniach Koszalina. Będą też elektroniczne tablice informujące o wolnych miejscach parkingowych. Koszalin chce też pozbyć się ze swojego centrum największych pojazdów. Powstaną punkty ważenia i mierzenia ciężarówek, co pozwoli na zablokowanie ich przejazdu przez miasto.
Z systemu miałaby też korzystać policja, która dzięki niemu łatwiej zidentyfikuje piratów drogowych.

Inteligentny System Transportowy w Koszalinie będzie realizowany przy wsparciu z unijnych funduszy z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Przyznane miastu dotacja stanowi 85 proc. wartości inwestycji.

 
Czytaj
REKLAMA

SŁONECZNA OFERTA SUZUKI

AdvertisementStreet czy Adventure? Teraz w tej samej cenie!

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
  • Kazika
    9 października 2015 at 22:36

    Teraz na mieście jest nieco lepiej jak wcześniej. Pamiętam jak miałam jazdy na prawko i nie raz stało się w korku co wkurzalo mnie i mojego instruktora. Jeździć uczył mnie chyba najlepszy instruktor pod słońcem, Pan Marek http://www.marekmaslak.pl/ i dzięki niemu mam prawko od kilku lat bez ani jednego mandatu 🙂