Koronawirus i handel: Salony i serwisy motocyklowe będą otwarte?

Rząd podjął się radykalnego kroku wprowadzając stan zagrodzenia epidemicznego. Czy w związku z tym punkty usługowe oraz serwisy i salony motocyklowe będą otwarte?

Tak. W przeciwieństwie do galerii handlowych, pubów czy klubów, które gromadzą duże skupiska ludzi. Ryzyko zakażenia koronawirusem w tych miejscach jest największe. Zakaz handlu związany ze stanem zagrożenia epidemicznego nie dotyczy banków, sklepów spożywczych, punktów usługowych, kiosków, serwisów i salonów motocyklowych działających poza galeriami.

Tego typu placówki nie gromadzą aż tak dużej ilości osób na swej powierzchni, przez co ryzyko rozprzestrzenienia wirusa jest dużo mniejsze. Nie oznacza to, że nie powinniśmy stosować się do zaleceń dot. bezpieczeństwa swojego oraz obsługi danego punktu. Sprawmy też, aby nasza wizyta przebiegła szybko i sprawnie.

Uszanujmy także indywidualne decyzje tych placówek, które mogą mimo to zdecydować się na wstrzymanie swojej działalności przez najbliższe dni.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button