Aktualnie czytasz:
Karta motorowerowa a prawo jazdy AM
0

Mija pół roku od czasu kiedy karta motorowerowa została zastąpiona przez prawo jazdy AM. Nowe przepisy wciąż budzą sporo wątpliwości i kontrowersji. Na redakcja@skuterowo.com wciąż spływa wiele listów od zakłopotanych miłośników skuterów i motorowerów.

Kolejny mail przesłał do nas Dominik:

Mam takie pytanie. 18 urodziny ukończyłem 1 sierpnia tego roku. Posiadam kartę motorowerową od 15 roku życia. Dopiero dziś zauważyłem, że po nowej ustawie moja karta straciła ważność. Pytanie brzmi: Czy mogę jeździć nadal na karcie? Czy mogę wymienić kartę czy konieczny jest nowy egzamin?

Odpowiedź Skuterowo.com:
Nie, nie możesz już jeździć na karcie, ponieważ ukończyłeś 18 rok życia, a tylko do tego wieku stare karty są ważne. Nie, nie jest konieczny ponowny egzamin. Nowe przepisy nie dotyczą osób, które przed wejściem nowych przepisów posiadały kartę motorowerową, albo ukończyły 18 rok życia. Jednak potrzebujesz w tym przypadku nowy dokument – ze starą kartą motorowerową, badaniami lekarskimi o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz gotówką udaj się do właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania wydziału komunikacji.

 
Czytaj
REKLAMA

Kliknij i wygraj wyprawę po Ameryce z Motul

Weź udział w konkursie Motul i przeżyj niezapomnianą przygodę. Wygraj wyprawę motocyklową marzeń po Ameryce, wodoodporny plecak lub jeden z 500 zestawów Motul. Masz czas tylko do końca czerwca!

Więcej o przepisach ruchu drogowego:

Prawo Jazdy 2013: Raport
Prawo Jazdy AM
Karta Motorowerowa
Taryfikator Punktów Karnych
Znaki Drogowe

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
100%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%