Aktualnie czytasz:
Karta motorowerowa a prawo jazdy AM
0

Mija pół roku od czasu kiedy karta motorowerowa została zastąpiona przez prawo jazdy AM. Nowe przepisy wciąż budzą sporo wątpliwości i kontrowersji. Na redakcja@skuterowo.com wciąż spływa wiele listów od zakłopotanych miłośników skuterów i motorowerów.

Kolejny mail przesłał do nas Dominik:

Mam takie pytanie. 18 urodziny ukończyłem 1 sierpnia tego roku. Posiadam kartę motorowerową od 15 roku życia. Dopiero dziś zauważyłem, że po nowej ustawie moja karta straciła ważność. Pytanie brzmi: Czy mogę jeździć nadal na karcie? Czy mogę wymienić kartę czy konieczny jest nowy egzamin?

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Odpowiedź Skuterowo.com:
Nie, nie możesz już jeździć na karcie, ponieważ ukończyłeś 18 rok życia, a tylko do tego wieku stare karty są ważne. Nie, nie jest konieczny ponowny egzamin. Nowe przepisy nie dotyczą osób, które przed wejściem nowych przepisów posiadały kartę motorowerową, albo ukończyły 18 rok życia. Jednak potrzebujesz w tym przypadku nowy dokument – ze starą kartą motorowerową, badaniami lekarskimi o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz gotówką udaj się do właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania wydziału komunikacji.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Więcej o przepisach ruchu drogowego:

Prawo Jazdy 2013: Raport
Prawo Jazdy AM
Karta Motorowerowa
Taryfikator Punktów Karnych
Znaki Drogowe

Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%