125 ccm
Aktualnie czytasz:
Jeździsz jednośladem? Jesteś szczęśliwszy!

Najmniej stresogenny środek transportu? Motocykl! Obok znajdują się tylko rowery. Wnioski dość proste: jeździsz motocyklem, jesteś szczęśliwszy.

Antyradio dotarło do badania przeprowadzonego przez brytyjskiego ubezpieczyciela, firmę Lexham. Lexham zbadało 2000 dorosłych osób ws. środków transportu. Wynika z niego, że najmniej stresującym środkiem transportu są motocykle. Tylko 6% ankietowanych uznało motocykl jako pojazd generujący stres. Dlaczego motocykle są tak pozytywnie odbierane? Powodów jest kilka: możliwość omijania korków, wiatr we włosach (budowany przez lata wizerunek prezentujący motocykl jako klucz do wolności) i dźwięk silnika.

W bliskim sąsiedztwie inne jednoślady: rowery (8% ankietowanych uznało rowery za stresujące). Powody podobne: na rowerze można uniknąć korków, a do tego rower jest "bliżej przyrody" od innych pojazdów.

Najbardziej stresujące? Oczywiście samochody. 41% osób z badania uznało samochód osobowy jako najbardziej stresujący pojazd. Głównie z powodu marnowania czasu w korkach. 37% nie przepada za komunikacją publiczną, w tym przypadku z powodu tłoku i konieczności spędzania czasu z innymi ludźmi (taki świat).

 
Czytaj
REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.

Niestety, muszę Was zmartwić - badania przeprowadził ubezpieczyciel, który specjalizuje się w ubezpieczeniach dla motocykli, skuterów i rowerów. Na pocieszenie jednak: jeśli obiektywnie nie są najszczęśliwsi, to istnieje cień nadziei, że to dobrzy ludzie:

 
Czytaj
REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Źródło: Antyradio
Jaka jest Twoja reakcja?
70%
10%
0%
1 Komentarze
  • maciek
    13 kwietnia 2017 at 13:42

    Ja po wypadzie moją indianą odczuwam potężną dawkę endorfin. Kiedyś coś takiego miałem też po bieganiu.

Podziel się opinią

lub