125 ccm
Aktualnie czytasz:
Jeździsz jednośladem? Jesteś szczęśliwszy!
1

Najmniej stresogenny środek transportu? Motocykl! Obok znajdują się tylko rowery. Wnioski dość proste: jeździsz motocyklem, jesteś szczęśliwszy.

Antyradio dotarło do badania przeprowadzonego przez brytyjskiego ubezpieczyciela, firmę Lexham. Lexham zbadało 2000 dorosłych osób ws. środków transportu. Wynika z niego, że najmniej stresującym środkiem transportu są motocykle. Tylko 6% ankietowanych uznało motocykl jako pojazd generujący stres. Dlaczego motocykle są tak pozytywnie odbierane? Powodów jest kilka: możliwość omijania korków, wiatr we włosach (budowany przez lata wizerunek prezentujący motocykl jako klucz do wolności) i dźwięk silnika.

W bliskim sąsiedztwie inne jednoślady: rowery (8% ankietowanych uznało rowery za stresujące). Powody podobne: na rowerze można uniknąć korków, a do tego rower jest „bliżej przyrody” od innych pojazdów.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Najbardziej stresujące? Oczywiście samochody. 41% osób z badania uznało samochód osobowy jako najbardziej stresujący pojazd. Głównie z powodu marnowania czasu w korkach. 37% nie przepada za komunikacją publiczną, w tym przypadku z powodu tłoku i konieczności spędzania czasu z innymi ludźmi (taki świat).

Niestety, muszę Was zmartwić – badania przeprowadził ubezpieczyciel, który specjalizuje się w ubezpieczeniach dla motocykli, skuterów i rowerów. Na pocieszenie jednak: jeśli obiektywnie nie są najszczęśliwsi, to istnieje cień nadziei, że to dobrzy ludzie:

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Źródło: Antyradio
Jaka jest Twoja reakcja?
70%
10%
0%
  • maciek
    13 kwietnia 2017 at 13:42

    Ja po wypadzie moją indianą odczuwam potężną dawkę endorfin. Kiedyś coś takiego miałem też po bieganiu.