125 ccm
Aktualnie czytasz:
Jeździsz jednośladem? Jesteś szczęśliwszy!
1

Najmniej stresogenny środek transportu? Motocykl! Obok znajdują się tylko rowery. Wnioski dość proste: jeździsz motocyklem, jesteś szczęśliwszy.

Antyradio dotarło do badania przeprowadzonego przez brytyjskiego ubezpieczyciela, firmę Lexham. Lexham zbadało 2000 dorosłych osób ws. środków transportu. Wynika z niego, że najmniej stresującym środkiem transportu są motocykle. Tylko 6% ankietowanych uznało motocykl jako pojazd generujący stres. Dlaczego motocykle są tak pozytywnie odbierane? Powodów jest kilka: możliwość omijania korków, wiatr we włosach (budowany przez lata wizerunek prezentujący motocykl jako klucz do wolności) i dźwięk silnika.

W bliskim sąsiedztwie inne jednoślady: rowery (8% ankietowanych uznało rowery za stresujące). Powody podobne: na rowerze można uniknąć korków, a do tego rower jest „bliżej przyrody” od innych pojazdów.

 
Czytaj
REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Najbardziej stresujące? Oczywiście samochody. 41% osób z badania uznało samochód osobowy jako najbardziej stresujący pojazd. Głównie z powodu marnowania czasu w korkach. 37% nie przepada za komunikacją publiczną, w tym przypadku z powodu tłoku i konieczności spędzania czasu z innymi ludźmi (taki świat).

Niestety, muszę Was zmartwić – badania przeprowadził ubezpieczyciel, który specjalizuje się w ubezpieczeniach dla motocykli, skuterów i rowerów. Na pocieszenie jednak: jeśli obiektywnie nie są najszczęśliwsi, to istnieje cień nadziei, że to dobrzy ludzie:

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Źródło: Antyradio
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
70%
Interesujące
20%
heh...
0%
Że co?
10%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
  • maciek
    13 kwietnia 2017 at 13:42

    Ja po wypadzie moją indianą odczuwam potężną dawkę endorfin. Kiedyś coś takiego miałem też po bieganiu.