Aktualnie czytasz:
Jazda Skuterem lub Motocyklem Bez Ubezpieczenia OC. Co Ci grozi?

Skutery (motorowery) podobnie jak wszystkie inne pojazdy poruszające się po polskich drogach są zobligowane do posiadania obowiązkowego ubezpieczenia OC. Brak polisy to spore konsekwencje. Jakie? Zapytaliśmy eksperta.

Załóżmy hipotetyczną sytuację: jadę skuterem, motorowerem, motocyklem i nie mam ważnej polisy OC i dochodzi do wypadku z mojej winy, wypadku, nie kolizji. Co w takiej sytuacji się dzieje? Jakie poniosę konsekwencję w dalszej perspektywie?

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Jan Szumiał, Praska Auto Szkoła: W tej sytuacji cała odpowiedzialność spada na osobę, która prowadzi bez ubezpieczenia. To znaczy całe koszty naprawy pojazdów, czyli koszty materialne pokrywa sprawca wypadku nieposiadający ubezpieczenia. Następna rzecz – koszty leczenia, koszty uszczerbku na zdrowiu osób poszkodowanych też ponosi osoba, która prowadziła pojazd bez ważnego ubezpieczenia w odpowiedzialności cywilnej (OC). Mało tego, prócz tego jeszcze ma dodatkowe kary takie jak – wpłata na Fundusz Ubezpieczeniowy, kara za prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Dodatkowo musi to ubezpieczenie w zależności od tego czy w ogóle miała ubezpieczenie OC, jeżeli nie to i tak musi to ubezpieczenie zaległe ponieść koszt łącznie z odsetkami za zwłokę.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
100%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
13 Komentarze
1 2
 • Zdjęcie profilowe
  Vespa777
  25 marca 2014 at 10:52

  Jazda bez ubezpieczenia to wiecej niż brak rozsądku. Zawsze mozna szybko porównać i kupić ubezpieczenie w Internecie – np. http://www.superpolisa.pl

 • Sławomir
  9 kwietnia 2016 at 18:23

  Słuchajcie polskie głupki. Dajecie się okradać żydokomunie w bankach, w aptekach służących do mordowania Polaków truciznami zwanymi lekami, ale i poprzez tzw. ubezpieczenia. Czy żadnemu z was nie przyszło do waszych pustych głów, że nie powinno się wpłacać żadnych ubezpieczeń do złodziejskich żydowskich zakładów ubezpieczeń a powinno się wpłacać te pieniądze na swoje konto w banku! Po śmierci pieniądze te przejmie rodzina! A dziś przejmują je żydokomunistyczne złodziej zwane dla niepoznaki tzw. UBEZPIECZYCIELAMI! – Pomyślcie o tym!

 • Sławomir
  9 kwietnia 2016 at 18:25

  Żydokomuno – dlaczego nie zamieszczasz mych opinii?